Zayıflamak İçin Neler Yapılmamalı

Gelişen teknolojinin sağladığı imkanların yanı sıra insan hareketini kısıtlaması gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Obezitenin hızla arttığı günümüzde, dur demek için bazı haplar veya bantlar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bazı ağır diyetler ile vücudun ağır hasar görmesine yardımcı olunmaktadır.

 

Zayıflamak için bunları yapmayın. Haplar, bantlar ve kulaktan dolma yapılan diyetler insan sağlığını tehlikeye attığı gibi ölümüne dahi sebep olmaktadır. Bilindiği üzere erkeklerde vücut ağırlığının %25, kadınlarda ise %30 yağ oranını aşması durumuna obezite denilmektedir. Bu oranlar %45-%50 oranlarına ulaştığında ise morbid obez (aşırı şişman) denilmektedir. Doktor gözetiminde bu hastalığın çözümü vardır. Fakat etrafta gezen haplar ve bantların yararı olmadığı gibi ilerleyen süreçlerde bir de zararları ile uğraşmak zorunda kalırsınız.

zayıflama için yapılmaması gerekenler

Obeziteye neden olan etmenler, sigara alkol kullanımı, cinsiyet, yetersiz fiziksel aktivite, değişken diyet türleri denemek, kullanılan antidepresanlar ve diğer bazı ilaç türevleri, kadınlar için doğum sayısı ve doğum arası zaman aralıkları gibi onlarca sebeptir.

 

Etkenlere bakarak aslında obezite ile savaş için neler yapılması gerektiği ortadadır. Öncelikli olarak sağlıklı bir vücut için öncelikli gerekli olan zararlı maddelerden uzak durmamız gerekiyor. Zararlı maddelerden uzak durmak, hormonların dengeye girmesini ve metabolizmanın çalışmasında değişikliklere neden olacaktır. Daha sonra fiziksel aktivitemizi kısıtlayan bir çok şeyden uzak durmamız gerekmektedir. Örneğin aracınız yada toplu taşıma araçlarının kullanımını azaltmak fiziksel aktivitenizi arttıracaktır. Mümkün mertebe ilaç tüketim çılgınlığına bir son vermemiz gerekmektedir. İlacın türevi ne olursa olsun, rahatsızlık artık katlanılmaz bir hal almadığı sürece ilaç kullanmamak en doğrusudur. Özellikle kadınların dikkat etmesi gereken bir hususta sürekli duyulan farklı diyetleri kısa süreliğine denemek ve faydası olmadığını düşünüp farklı bir diyet denemeleridir. Bu durum metabolizmanıza zarar verdiği gibi, sağlıklı yaşamınızı da tehlikeye sokacak bir durumdur. Her diyet belirli sürelerde etkilerini göstermeye başlar ve devamlılığı durumunda kilo verilmeye başlanılır. Hiçbir diyet türü ilk günden zayıflamanıza yardımcı olmaz.

kilo kaybetmek

Yukarıda dikkat edilmesi gereken durumları uyguladıktan sonra hala zayıflayamadığınızı düşünüyorsanız, cerrahi operasyonlara başvurabilirsiniz. Cerrahi operasyonlar %70 – %100 oranlarında başarıya ulaşmaktadır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+