Zayıfladıktan Sonra Deri Sarkması Nasıl Giderilir?

Günümüzde, çağın hastalığı olarak görülen obezite oldukça yaygındır. Özellikle çocukluk döneminde hızla alınan kiloların, büyüdükten sonra geri verilmesi güç olacaktır. Diyetisyen kontrolünde diyet yapmak, kiloların hem daha yavaş hem daha sağlıklı verilmesini sağlar. Çünkü uzman diyetisyenler, günlük beslenme listesine bol egzersiz ve bol miktarda su ekler. Su derinin nemini korumakta, düzenli spor ise deri sarkmasının önüne geçmektedir. Fakat bazı insanlar diyetisyene görünmeden kendi imkânları ile kilo vermeye çalışır. Böyle durumlarda yapılan şok diyetler ve hareketsizlik, yağların eridiği deride sarkma ve yırtıkların meydana gelmesini sağlayacaktır.

zx

Zayıfladıktan Sonra Oluşan Deri Sarkmasının Estetik İle Düzeltilmesi

Günümüzde bazı estetik müdahaleler ile sarkan derinin vücuttan çıkartılması mümkündür. Fakat bu operasyonlar, bir süre değişik ağrılara yol açar. Genellikle göbek, kol arkası, basen ve boyun bölgesinden çıkartılan bu deri, vücudun daha sıkı görünmesini sağlayacaktır. Operasyonda dikiş izleri ise mümkün olduğu kadar derinin görünmeyen kısımlarına gizlenir.

Bazı Özel Teknikler İle Sarkmaların Giderilmesi

CFK-Ladermotinie: vakumlu bir masaj aleti ile sarkma olan bölgelerin sıkılaştırılması için kullanılır.

LPG: genellikle zayıflamak için kullanılan işlem, zayıfladıktan sonra sarkan derinin toparlanması için de oldukça işe yaramaktadır.

Sonu Care: Günümüzde kozmetik alanında kullanılan bu cihaz ila ses dalgaları kullanılarak vücudun sıklaştırılması mümkündür. Bazı durulmada birkaç seans gerekebilir.

Zayıfladıktan Sonra Oluşan Deri Sarkmasının Spor İle Düzeltilmesi

Spor, vücutta biriken yağları kasa dönüştüren en kesin ve kalıcı yöntemdir. Bu sebeple de diyetisyen eşliğinde yapılan diyetlerde, bol su içilmesi ve en az bir saat spor yapılması önerilir. Fakat diyetisyen ile görüşmeden yapılan diyetlerde, deri sarkması kaçınılmazdır. Oluşan deri sarkmasını da spor ile minimuma indirmek mümkündür. Fakat biraz zaman gerekir. Her gün düzenli olarak karın bölgesi için mekik çekmek, kol arkaları, basenler için plates lastiği ile plates hareketleri yapmak faydalı olacaktır. Yine yüzme sporu, suyun direncine karşı yapılan bir spordur. Bu sebeple her gün bir saat yüzerek, yağların kısa süre içinde kasa dönüştürülmesi mümkündür.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+