Yüzü Zayıflatmak İçin Neler Yapılmalı?

Yüz bölgesi, çoğu zaman genetik yapı sebebi ile kilo alır. Fakat Karaciğerdeki bazı hastalıklar da yüz bölgesinde yağlanma ve şişliklere sebep olabilmektedir. Her hangi bir hastalığa bağlı olmayan, yüzdeki yağlardan kurtulmak için protein ağırlıklı beslenmek ve kemiklere yönelik besinlerden bolca tüketmek gerekir. Çünkü bu besinler, tüm vücuttaki yağların erimesini ve kasa dönüşmesini sağlayacaktır. Bunun yanında her gün en az iki litre su içmek gerekir. Özellikle göz çevresinde biriken ödem, yüzün daha ablak görünmesine neden olur. İçilen su vücutta biriken toksinlerin, kısa süre içinde idrarla atılmasını sağlayacaktır. Maydanoz sapı, yeşil çay, kiraz sapı gibi bitki çayları, toksinlerin atılmasında oldukça etkilidir. Bunların dışında ise yüz yogası hareketleri, yüzün zayıflamasını ve gençleşmesini sağlar.

vvc

Yüz Yogası Hareketleri

1- Yüz kaslarını çalıştırmak için ilk olarak sesli harflerin, ağız iyice açılarak söylenmesi gerekir. A,E,I,İ,O,Ö,U,Ü derken, ağız hareketlerinizden yüz kaslarınızın esnediğini hissetmeniz mümkündür. Her gün düzenli olarak 15 defa sesli harfler söylenmelidir.

2- Göz çevresindeki yağları eritmek ve şişlikleri indirmek için; gözler kapatılır, göz kasları hissedilerek, gözler içeri doğru bastırılır. Dışarıdan müdahale edilmeden, sadece göz kasları kullanılarak bastırılan gözler, şişlikleri giderir ve göz seğirmelerinin önüne geçer.

3- Boyun altında, gıdı bölgesinde biriken yağlarda yüz bölgesini oldukça kilolu gösterecektir. İki dudağın arasına alınan kalem, 2-3 dakika yuvarlanır. Bu hareket hem dudakların daha dolgun görünmesini sağlar hem gıdı bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak için etkilidir.

4- Yüz yogası hareketlerinden kaşık ile yapılan harekette elmacık kemiklerinin görünürlüğünü artırarak T bölgesinde oluşan sarkmaları giderir. Kaşığın sapı, dudakların arasına sıkıştırılmalı ve serbest bırakıp, ağız gücü ile yukarı kaldırılmalıdır. Her gün düzenli olarak 10 defa yapılan bu hareket, boyundaki sarkmaları önler, yüzdeki yağların erimesini, yüzün toparlanmasını ve daha genç görünmesini sağlar.

Yüz Bölgesini Zayıf Gösteren Makyaj Hileleri

Yüzünde ablaklık bulunanların, çeşitli makyaj hileleri ile yüzü daha zayıf göstermesi mümkündür. Ten renginin bir ton koyusu fondöten alınarak, yüzün ablak olan bölümlerine koyu fondöten sürülmelidir. Karartılan bölümler, yüzü daha zayıf gösterecektir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+