Yüze Süt Sürmenin Faydaları – Maske Uygulaması

Hazır satılan cilt bakım ürünleri, bol miktarda kimyasal içerir. Bu kimyasallar cilde faydadan çok zarar vermektedir. Oysa evde, doğal malzemeler kullanılarak yapılan cilt bakım maskeleri, içeriğindeki doğal ürünlerin deriye temas etmesi sayesinde; cildi besler, gergin ve parlak yapar. Süt, doğal ürünlerden yapılan maske ve temizleyicilerin en çok kullanılan malzemesidir. Çok eski çağlardan beri cildi süt ile yıkamak, hatta süt banyoları yapmak kadınların tercihidir. Süt ile yapılan cilt bakım ürünleri, içeriğindeki protein sayesinde yara ve yanıkların çabuk iyileşmesini sağlayacaktır. Süt, cilde tek olarak veya değişik malzemeler ile karıştırılarak sürülebilmektedir. Zaten yağlı bir yapısı olan sütün, içine değişik yağlar karıştırmak gerekmez. Özellikle, çok faydalı olan keçi sütü ile cildi temizlemek, deri hastalıklarının dahi kısa süre içinde düzelmesini sağlayacaktır. Sütü içerek de faydalanabilirsiniz.

yüze süt sürmek

Süt İle Cildi Temizlemek

Her gün düzenli olarak makyaj yapan kadınların, cilt temizleyici olarak sütten faydalanması mümkündür. Yüze sürülen süt; gözeneklerin arasını temizler ve cildin daha gergin olmasını sağlar. Makyaj temizlemek için; süte batırılan pamuk, cilde masaj yapar gibi sürülmeli ve bir saat beklenmelidir. Bir saatin sonunda önce saf suya batırılan pamuk ile cilt silinmeli, mikroplar alınmalı, ardından ılık su ile yıkanmalıdır. Her akşam makyaj temizlemek için uygulanan bu yöntem, cildin kısa süre içinde eskiye oranla canlanmasını sağlar, sivilce oluşumunu önler.

sütü cilde sürmek 1

Esmer Şeker Ve Süt Maskesi

Esmer şeker, cilde peeling yapmak amacı ile kullanılan doğal bir üründür. Cilt temizliğinde, süt ile kullanıldığında etkisi iki kat artacaktır.

Malzemeler

-Yarım çay bardağı süt

-Bir tatlı kaşığı esmer şeker

-Bir tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı

İlk olarak yarım bardak süt ve bir tatlı kaşığı bal karıştırılmalıdır. Ardından bir tatlı kaşığı esmer şeker karışıma eklenmeli ve cilde masaj yaparak sürülmelidir. Maskenin içinde bulunan erimemiş şeker, cildi uyaracak ve derinlemesine temizleyecektir. Maske ciltte bir saat bekletilmeli ve ılık su ile yıkanmalıdır. Cildin üzerindeki ölü deriyi alan bu maske, her hafta banyo sonrasında açılan gözeneklerin üzerine sürülebilir.

Bunun yerine bal ve süt ile yapılan süt maskesini de inceleyebilirsiniz.

Not: Sitemde yayınladığım tüm sağlık önerilerini doktorunuza danışmadan denemeyiniz.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+