Yüze Sperm Sürmek Ne İşe Yarar?

Genç, parlak ve sıkı bir cilt, tüm kadınların hayalidir. Çünkü genetik yapı ve dış faktörler neticesinde, zamanla cilt solar, sarkar ve kırışır. Ciltteki bu deformasyon ise hiç bir makyajla kolayca kapatılamaz. Bozulan cilt, kadınları daha yaşlı ve sönük gösterir.

spremin yüze faydası

Güzel bir cildin başka alternatifleri de var:

>>Yüze Süt Sürmenin Faydası

>>Yüze Yoğurt Sürmenin Faydası

>>Yüze Zeytinyağı Sürmenin Faydası

>>Cilde Bal Sürmenin Faydası

Cilde gençlik kazandırmak için güzellik salonlarında ve evde birçok uygulama yapılır. Son birkaç gündür ise güzellik uzmanı bir bayanın açıklamaları, sperm ile cilt güzelliğini gündeme getirmiştir. Her gün düzenli olarak cildine sperm süren ve bu sayede cildinin ferahladığını iddia eden kadın, büyük tepki alsa da birçok uzman; spermin cilt güzelliğinde etkisi olabileceğini açıklamıştır.

Sperm Maskesinin Cilde Faydaları

yüze sperm sürmek
Yukarıda resmi olan İngiliz blog yazarı Tracy Kiss bu akımın öncülerinden ve ilk uygulayacılarından birisi. Kendisinin haklı olduğuda bir çok dergide yayınlandı. Spermin içinde bulunan; spermidin, hücre yapımında ve mevcut hücrelerin tamirinde oldukça etkili bir maddedir. Dünyaca ünlü tıp dergilerinde yayınlanan araştırmalar neticesinde; spermidin maddesinin, hücre çekirdeği ile buluştuğunda, çekirdeği tekrar programladığı ve gençliğe yönlendirdiği tespit edilmiştir.  Ayrıca spermin içinde bulunan protein sebebi ile cildin gerildiği ve yenilendiği ispatlanmıştır. Bu sebeple sperm ile her gün cilde maske yapmak, cildin daha genç kalmasını sağlar. Zaten dünyaca ünlü birçok yaşlanma karşıtı cilt bakım kreminde de hayvan cenini ve spermi kullanıldığı söylenmektedir. Sperm ile cilt bakım maskesi, her ne kadar hoşlanılmayan bir fikir gibi görünse de bu konuda hale birçok araştırma yapılmaktadır. Gelecekteki cilt bakım ürünlerinde de spermin kullanımı artacaktır.

Sperm Maskesi Nasıl Uygulanır?

12. dakika 16. saniyeden sonra nasıl uygulandığını videoda anlatılıyor.


İlişki sonrasında kondoma dolan sperm, hür gün düzenli ve taze olarak cilde sürülür. Bir saat kadar cilt yüzeyinde bekletilen maske, ılık su ile yıkanarak çıkartılır. Fakat spermin içinde bulunan hücreler, birkaç saat içinde ölmektedir. Bu sebeple bu maskeyi, taze olarak kullanmak ve her gün yenilemek oldukça önemlidir. Ayrıca spermin içinde bulunan vitaminler yaşla birlikte azalır. Hatta erkeklerde görülen Alzeimer ve Prostat gibi rahatsızlıkların, bu sebeple ortaya çıktığı düşünülmektedir. Cilt bakımı için kullanılan spermin, genç birine ait olması oldukça önemlidir. Düzenli sperm maskesi kullanımı sonrasında, cildin tekrar gençlik kazandığı, ışıldadığı iddia edilmektedir.

Spermin İçinde Neler Var?

Semen yani spermin içinde bir çok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Sitrat,  fruktoz, proteinler, C vitamini, amino asit, enzimler, flavin gibi maddeler spermi oluştururlar. Ortalama 1 çay kaşığı sperimin içinde  150 mg protein, 6 mg yağ, 11 mg karbonhidrat, 3 mg kolesterol, %7 potasyum ve %3 bakır, çinko vardır.

Spermin tadı da değişkendir. Yediğiniz şeyler spermin tadını asidik, acı veya tatlı olarak değiştirir. Aşağıdaki tabloda bununla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

spermin içeriği

Yukardaki tabloda da gördüğünüz gibi süt ve et yemek spermin tadını asidik ve acı yaparken meyve yemek spermin tadını tatlılaştırmaktadır.

 

8 Yorum on Yüze Sperm Sürmek Ne İşe Yarar?

 1. Dilek
  Mart 28, 2017 at 10:30 pm (4 sene ago)

  Site istatistiklerine bakıyorumda her gün 100-150 kişi bu konuya bakmak için siteme geliyor. O kadar çok mu bunu yapmayı düşünen şaşırdım..

  Cevapla
  • Hande
   Haziran 1, 2018 at 11:42 pm (3 sene ago)

   Demek ki sende yapmak istemişsin buraya gelip bakmışsın. Senin gibiler bi bitmedi

   Cevapla
 2. Meyra
  Nisan 6, 2017 at 2:41 pm (4 sene ago)

  Kaşlarıma sürmeyi düşünüyorum içeriğindeki vitamin ve mineraller nedeniyle işe yarayacağını düşünmeye başladım.

  Cevapla
  • Dilek
   Mayıs 3, 2017 at 9:42 pm (4 sene ago)

   Açıkcası ben henüz kozmetik olarak denemedim. Ancak mineral bakımından zengin olduğu kesin gibi.

   Cevapla
   • Musti
    Ağustos 15, 2018 at 9:12 pm (3 sene ago)

    Bence denemelisiniz deneyenler var şahit oldum ben buna

    Cevapla
 3. Derya
  Eylül 7, 2018 at 7:41 am (3 sene ago)

  Ben yapıyorum 40 yaşındayım ve cildim cok vok daha iyi 40 yasima gore

  Cevapla
  • playboy
   Aralık 26, 2018 at 2:04 pm (2 sene ago)

   Yardımcı oluruz

   Cevapla
 4. Deniz
  Mart 1, 2019 at 1:28 am (2 sene ago)

  Kesinlikle tavsiye ederim bi kere kullanınca bile farkı göreceksiniz..Hem Tiksinmenize gerek yok sonuçta hepimiz birer spermiz.

  Cevapla

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+