Yeni Koltuk Kokusu Nasıl Giderilir?

Özellikle kadınların ev tasarımına merakı büyüktür. Yeni modaya çıkan her mobilya takip edilir. Ahşap mobilyaları, piyasada satılan temizlik ürünleri ile detaylı olarak silmek hem görüntü olarak parlamasını hem temizlik olarak içe sinmesini sağlar. Fakat yeni alınan koltuklarda yerleşen kokuyu gidermek, biraz ayrıntılı temizliği gerektirecektir. Kokulu temizleyiciler ile yeni koltukları silmek, ter kokusunun üzerine parfüm sıkmak gibidir. Bu sebeple, halı yıkama makinesi ile yeni koltukları silmek daha güzel temizlenmesini ve yerleşen kumaş kokusunun ayrıntılı temizlenmesini sağlar. Fakat her evde halı yıkama makinesi bulunmayabilir. İlk temizliği zor olsa dahi yeni alınan mobilya, evin görüntüsünü ve enerjisini oldukça değiştirecektir. Bu sebeple de kısa süreli zahmet çekmek, uzun süre rahatlık için gerekli olacaktır. Bazı organik maddeler ile yeni koltuk kokusundan ve kumaşlara yerleşen mikroplardan kolayca kurtulmak mümkündür.

yeni koltuk kokusu 1

Yeni Aldığım Koltukları Hangi Ürünler İle Silmeliyim?

Bir süre mağazada bekleyen, doğal olarak tozlanan ve üzerine yeni kumaş kokusu sinen koltukları, sirke ve limon karışımı ile temizlemek mümkündür. Bu karışımı hazırlamak için bir kovaya bir litre su koymanız ve içine bir kaşık sirke atmanız gerekecektir. Daha güzel temizlenmesi için birkaç damla limon da damlatabilirsiniz. Hazırlanan bu karışla, mobilyaların ahşap, metal hatta kumaş olan bölgeleri silinir. Ardından temiz bir su ile tekrar silinerek durulanır. Durulama işlemi sirkenin kokusunu yok edecektir. Sirkenin ve limonun mikropları kırıcı ve parlatıcı özelliği bulunmaktadır. Her iki üründe, çocuklu ailelerin ev temizliğinde sık kullandığı kimyasal içermeyen ürünler arasındadır. Az miktarda kullanılan bu ürünler, mobilyalarınıza zarar vermez ve daha fazla parlamasını sağlar.

yeni koltuk kokusu 2

Arapsabunu Yeni Koltuklara Sinen Kokuları Temizler mi?

Çok eski dönemlerden beri kullanılan arapsabunu, koltuklardaki kokuyu gidermek için tercih edilen en kolay yöntemlerden biridir. Zaten mobilya satan firmaların da mobilya temizliği için önerisi arapsabunudur. Bir kova suyun içinde eritilen bir miktar arapsabunu ile koltukların tamamı silinir ve ılık su ile durulanır. Böylece koltuklara sinen koku ve koltuk kumaşlarındaki mikroplardan anında kurtulma olanağınız oluşacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+