Yaz Aylarının Modası Bohem Giyim Tarzı

Derbeder, dağınık anlamına gelen bohem, bu yıl her türlü ev aksesuarında ve giysilerde kullanılmaktadır. Fazla resmi ve simetrik giyinmeyi sevmeyen, giysilerinde bir parça çılgınlık tercih edenlerin kullandığı bohem tarzı, bu sezon en çok kot, dantel ve çiçek desenli giysilerde dikkat çeker. Gençlerin daha fazla tercih ettiği bohem tarzı giysiler, doğal saçlar ve çok hafif bir makyaj ile şık ve dikkat çekici bir görüntü oluşturmaktadır.

yaz bohem modası 2

Biraz salaş, biraz rahat olan bu tarz, etnik giysilerden hoşlanan romantik kadınlar tarafından daha fazla kullanılır. Saç kesimi ve kullanılan aksesuarlar ile bohem tarzı giysileri tamamlamak mümkündür. Yaz aylarında kullanılan bohem tarzı; bol renkli, şık giysiler, renkli şapkalar ve etnik takılar ile birlikte kullanılmaktadır.

yaz bohem modası

Kot Giysilerde Bohem Rüzgârları

Kot kumaştan üretilen her tür giysinin, fazla kullanıldığı bu yaz; kot pantolonlar, kot gömlekler ve kısa ve uzun kot etekler, hatta ince kottan üretilmiş kot elbiseler sık karşımıza çıkar. Kot pantolon, etek ve şortlarda ise bohem tarzını yansıtan yırtık ve asimetrik kesim dikkat çeker. Yıllardır kullanılan eskitilmiş kot kumaşların, dizlerine ve paçalarına atılan yırtıklar bohem tarzını giysilerine yansıtmak isteyen kadın ve erkekler tarafından sık kullanılmaktadır. Bohem pantolon, etek ve şortlar; geniş düz renk veya desenli gömlekler ile romantik bir görüntü oluşturacaktır.

yaz bohem modası 3

Şifon Elbiselerde Bohem Rüzgârları

2015 Yaz sezonunda çok fazla kullanılan şifon elbiseler, genellikle büyük ve renkli çiçek desenleri kullanılarak tasarlanmaktadır. Hafif dokusu ve şeffaf görüntüsü ile gece ve gündüz saatlerinde kullanılan bu elbiseler, bohem tarzını yansıtan asimetrik kesimli olarak dikilmektedir. Ünlü film yıldızlarında çok fazla gördüğümüz transparan elbiseler, altına sadece elbisenin renklerinde çamaşırlar ile kullanılır. Bohem tarzı çiçek desenli elbiseler, dağınık saçlar ve nude tonlarında makyaj ile romantik bir görüntü oluşturacaktır.

yaz bohem modası 4

Bohem Tarzı Pantolon Ve Etekler

Yaz aylarında vitrinlerde fazlaca gördüğümüz; desenli geniş pantolon ve etekler, düz renk gömlek ve renkli atletler ile kullanılır. Boncuk ve taşlar ile oluşturulmuş takılar ve şık bir şapka bohem tarzı pantolon ve etekleri gösterişli bir hale getirecektir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+