Whatsup Üyelik Paralı Mı?


Telefonun icadıyla haberleşme alanında atılan adım, günümüze değin yepyeni icatlarla devam etmiştir. Sabit hatlarla sadece evden, işyerlerinden ya da ankesörlü telefonlardan konuşmak mümkünken, artık telefonlar o kadar küçüldü ki cepte taşınacak boyutlara kadar indi. Bir yandan haberleşme konusunda büyük bir kolaylık sunarken, bir yandan da özel hayatın mahremiyetini ortadan kaldırdı. Artık herkes istediği anda istediği kişiyi telefonun diğer ucunda bulabilmektedir. Telefonla konuşmanın dışında internet kullanımıyla birlikte yapılabilecek pek çok şey daha üretildi. Telefonla internet üzerinden mesajlaşmak ve görüntülü konuşmak da bu yenilikler arasındadır. Gençlerin severek kullandığı whatsup uygulaması zaman içinde milyonlarca kullanıcıya sahip olmuştur.

wwq

Whatsup’ın Paralı Olacağı Söylentileri Doğru Mu?

Whatsup’ın paralı olacağı söylentileri uzunca bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Bu konu Whatsup yönetiminin el değiştirmesiyle ortaya çıkmış bir söylentiden ibarettir. Birçok kişiye ‘Whatsup cumartesi sabahı ücretli olacak. Eğer 10 kişiye bu mesajı gönderirsen logon mavi renge dönüşecek ve ücretsiz kullanmaya devam edeceksin.’ gibi mesajlar gönderiliyor. Bu mesajlarda hiçbir gerçeklik payı yoktur. Whatsupuygulamasının hayata geçtiği günden beri yeşil olan logosu, kaç kişiye mesaj gönderilirse gönderilsin asla mavi olmayacaktır. Ayrıca şirketin gündeminde mesaj başına ücret almak gibi bir konu bulunmamaktadır. Whatsup, kullanıcılarından yılda bir kereye mahsus üyelik ücreti talep etmektedir, fakat her mesaj için ayrı bir ücretlendirme söz konusu değildir.

Whatsup Nedir?

Bu uygulama akıllı telefonlarda kullanılmaktadır. Messenger’a benzer. Whatsup kişiye internet yoluyla mesajlaşma, video, ses, resim yollama gibi özellikler sunar. Bu uygulama, Messenger gibi programlara benzese de ayırt edici özellikleri mevcuttur. Whatsup diğer uygulamalar gibi serviste kayıtlı arkadaş listesini değil telefon rehberini kullanır. Başka bir ayırıcı özelliği de sürekli olarak açık olmasıdır. Uygulama kapalı bile olsa alınan mesajlar depolanır.

Whatsup ‘ta Yenilikler

Uygulamanın ileti yazılan bölümünde sol kenarda emoji, sol kenarda ise fotoğraf ve ses kaydı sembolleri bulunmaktadır. Fotoğraf sembolü yeni eklenmiştir. Bu sembole tıklandığında uygulamadan çıkmak zorunda kalmadan fotoğraf çekip karşı tarafa göndermek mümkündür. Uygulamanın kamerasında flaş ve ön kamera da kullanılabilmektedir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+