WhatsApp’ın Yeni Özellikleri

Son yıllarda, özellikle android işlemli telefonların kullanımına başlandığından beri, herkesin kullandığı bir uygulama olmuştur WhatsApp. Öyle bir zaman dilimi içerisindeyiz ki akıllı telefon kullanmayan insan sayısı neredeyse hiçe doğru azalmaktadır. Whatsapp ile neler yapabiliyoruz? Sınırsız mesajlaşıyoruz, sesli konuşuyoruz, dosya, fotoğraf, müzik gönderebiliyoruz. Bunun için sadece bir internet paketine sahip olmanız ya da bir kablosuz ağa bağlanmanız gerekmektedir. İlk zamanlarına göre birçok güncelleme almış olan WhatsApp şimdi çok daha gelişmiş bir durumda. Aynı zamanda tablet ve bilgisayar üzerinden de kullanılabilir hale gelmiştir.

 

SAN FRANCISCO, CA - FEBRUARY 19: Facebook and WhatsApp logos are displayed on portable electronic devices on February 19, 2014 in San Francisco City. Facebook Inc. announced that it will purchase smartphone-messaging app company WhatsApp Inc. for $19 billion in cash and stock. (Photo Illustration by Justin Sullivan/Getty Images)

WhatsApp’ta Neler Oldu?

Örneğin konuştuğunuz kişiye mesajınız iletilmediği takdirde, tek tik işareti varken iletilen mesajınız çift tik ile belli oluyordu. Daha sonrasında çıkan yeni bir özellik yani “mavi tik” olayı ile karşınızdaki kişinin mesajı okuyup okumadığını anlayabiliyorsunuz. En son giriş yaptığınız zamana müdahale edebiliyor, görünümünü engelleyebiliyorsunuz. Pek çok gizlilik sağlayabilen bir uygulama olan WhatsApp güvenliğinize önem veriyor. İos, Android ve Windows işletimli telefonlarınıza yükleyebildiğiniz bu uygulama, gün geçtikçe daha çok güncelleme alıp, günlük hayatımızın içinde daha çok yer almayı başarıyor.

whatsup yenilik

En Son Yenilikler

Teknolojiye ayak uydurmaya çalışan uygulamalardan biridir WhatsApp. Gün geçtikçe değişen telefon modelleri, değişen işletim sistemleri ve sandığımızdan çok daha akıllı olan telefonlar, bu güncellemeleri peşinden getiriyor. Son zamanların popüler telefonu olan iPhone 6s’in güncellemesi olan 3D Touch ile WhatsApp’ta bir yenilik yapmıştır. iPhone kullanıcılarına özel bu yenilik ile WhatsApp bir güncellemeyi daha yayınlamıştır. Peki, bu yenilikler nelerdir?

– Konuştuğunuz kişiyle, paylaştığınız bağlantının ön izlemesini görebilme seçeneği eklenmiş ve ayarlar bölümünde farklı bir tasarım değişikliği yapılmıştır.

– Size gönderilen veya gönderdiğiniz bağlantının, dilerseniz zengin ön izlemesini görebilirsiniz.

– iPhone’a özel eklenen 3D Touch ile Peak and Pop özelliği ile sohbetlerinize bakabilirsiniz.

whatsapp-3d-dokunuşu

– Ayarlar bölümünüzün tasarımı değişmiş, yıldızlı mesajlar seçeneği gelmiştir.

whatsup yıldızlı mesajlar

– Android telefonlarınız için ise arama yaptığınız konuşmalarda veri kullanımınızı en aza indirgeme seçeneği, sohbetlerinize özel bildirim değiştirme, birçok yeni emoji(ifade) ve aynı zamanda basılı tuttuğunuzda rengini değiştirme özelliği en yeni güncellemeler arasındadır

-Yeni emolojiler (ifadeler) whatsup güncellemesiyle kullanıma açıldı.
yeni emolojiler

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+