Vücut Tüylerini Azaltan İki Doğal Yöntem

Vücuttaki istenmeyen tüyler, kadınlar için en büyük sorunlardan biridir. Bilimsel olarak birçok yöntem geliştirilmiştir. Lazer epilasyon bunlardan biridir. Ancak bu tür buluşların kanserojen etkilerinin olup olmadığı henüz tam olarak netlik kazanmadığından ve maliyetli bir yöntem olduğundan, kadınlar lazer epilasyona çekimser yaklaşmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda, epilatör, iple alma, jilet gibi yöntemler de kullanılmaktadır. Ama gerek hormonlardan, gerekse genlerden kaynaklanan sebeplerle, bazı kadınlarda istenmeyen tüyler kişide rahatsızlık yaratabilmektedir. Vücut tüylerini azaltan doğal yöntemler genellikle vücut tüyleri kökten alındıktan sora uygulanır. Bazı kaynaklarda kadınların adet dönemlerini ayın dolunay olma haliyle ilişkilendirip vücut tüylerinin alınması gereken tarihler için yönlendirmeler yapılmaktadır. Ancak bu yöntemin doğruluğu kanıtlanamamıştır.

ty2

Limon Ve Tuz Vücut Tüylerini Azaltır

Kadınların vücut tüylerinden kurtulmak için uyguladıkları pek çok yöntem mevcuttur. Bunlar içinde en eskisi ve geleneksel olanı hiç şüphesiz ki ağdadır. Belirli periyotlarla ağda ile vücut kılları alınırsa bir miktar azalma olacağı yönünde söylemler olmakla birlikte buna ek birkaç işlemle azalma olasılığını arttırmak mümkündür. Vücut tercihen ağda ile kıllarından arındırıldıktan sonra alınan bölgeye limon suyu ve tuz sürülmelidir. Sürülecek bu karışım kızarıklıklara iyi gelecektir. Gelişebilecek enfeksiyonlar için de tedbir olarak düşünülebilir. Ama en büyük faydası tüyleri zaman içinde azaltmasıdır. Düzenli kullanımda tüyleri azalttığına dair oldukça fazla söylem mevcuttur. Bir diğer yöntem ise ağdadan sonra aktarlardan da edinilebilecek karınca yağını vücuda sürmektir. Bu ağda salonlarında kullanılan bir yöntemdir. Faydalı olduğu gözlemlenmiştir.

Nane İle Tüylerden Kurtulun

Bitkisel yollardan tüylerden kurtulmak acısız, zahmetsiz ve ekonomiktir. Nane yapısı itibarı ile hormonal problemlere de çare olabilecek bir bitkidir. Nane ile 15 günlük bir kür ile tüylerden kurtulmak mümkündür. Bir yemek kaşığı taze nane ince ince kıyılarak bir su bardağı su ile her gün düzenli olarak tüketilmelidir. 15 gün sonra birkaç gün ara verilmeli daha sonra 15 günde bir bu karışımdan içilmelidir. Vücuda hiçbir zararı olmadığı gibi aşırı tüylenmenin hormonlardan kaynaklandığı durumlarda oldukça işe yaramaktadır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+