Vazelinin Güzellikte Kullanım Alanları

Her evde bulunan ve değişik birçok amaç için pratik çözümler üreten vazelin, kadın güzelliğinin vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Aynı zamanda her bütçeye hitap eden, oldukça da ucuz bir üründür. Kaşlar, dudaklar, eller ve hatta kirpikler için vazelin ile değişik bakımlar yapmak mümkündür.  Kaliteli bir markadan edineceğiniz bir kutu vazelin, kıvamlı yapısı ile uzun süre kullanım olanağı sağlayacaktır. Toplumda vazelin kullanımı yaygın olsa da çoğu insan vazelinin hangi amaçlar için kullanılabileceğini tam olarak bilmez. Biz de bu günkü yazımızda vazelinin değişik kullanım amaçları hakkında bilgiler verelim.

vvz

1- Vazelin en iyi dudak nemlendiricisidir. Parlak yapısı sebebi ile dudaklarınızı yumuşatırken, aynı zamanda parlatıcı sürmüş izlenimi verir. Gece yatarken, vazelin sürerek sabah dudaklarınızın yumuşacık olmasın sağlayabilirsiniz.

2- Kirpiklerinizin kısalığından şikâyetçiyseniz, vazelin kirpiklerinizin kısa süre içinde uzaması için ideal olacaktır. Uçlarından yarım santim kestirdiğiniz kirpiklerinize, her gün temiz bir rimel fırçası ile vazelin sürün. Bir ay gibi bir sürenin sonunda, kirpikleriniz oldukça güçlenecek ve uzayacaktır.

3- Kış aylarında, soğuk havalar sebebi ile ellerde nasırlar ve çatlaklar daha fazla oluşur. Her gece yatmadan 5 dakika önce, ellerinize vazelin sürüp, ardından 2 damla limon sürerseniz, ertesi gün elleriniz yumuşacık kalkarsınız. Yatağa vazelin bulaşmasından korkanların, yünlü eldiven giyinip yatması önerilir.

4- Kaş telleri uzun kadınların, kaşlarını şekilli tutması oldukça zordur. Gün içinde kaşlar kendiliğinden aşağıya doğru yönelir. Bir miktar vazelini parmaklarınızla kaşlarınızın üzerine sürüp, kaşlarınızı sabitleyin. Uzun süre kaşlarınız verdiğiniz şekli koruyacaktır.

5- Makyaj temizlemek oldukça zordur. Özellikle göz makyajını temizlemek için, göz çevresi ister istemez yıpratılır. Fakat elinizin altında vazelin varsa, ufak bir pamuk ile cildinizi yıpratmadan kolayca makyajınızı temizlemeniz mümkündür.

6- Ayak tabanları zamanla sertleşerek çatlaklar oluşur. Oysa haftada bir defa, banyo öncesinde ayak tabanlarına kalın bir tabaka halinde vazelin sürerek, naylon bir poşet ayaklara geçirilmelidir. Bu şekilde bir saat bekleterek, bir saatin sonunda ayak tabanlarını kazırsanız, ayaklarınızın altı bebek teni gibi yumuşacık olacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+