Vajina Estetiği

Bundan birkaç yıl öncesine kadar, kimsenin şikâyetini dile getiremediği vajinadaki şekil bozuklukları, artık çok kısa süreli yapılan operasyonlar sayesinde düzeltilmektedir. Bazı kadınların doğuştan sarkık klitoris ile dünyaya gelmesi, bazı kadınların ise doğumlar sırasında vajina bölgesinde genişleme olması sebebi ile yapılan bu operasyonlar, hastanın isteğine göre kombine ameliyatlar şeklinde yapılır. Dış dudaklarından birinde sarkıklık olanların, kürtajlara bağlı olarak veya doğumlar sebebi ile vajinasında genişleme olanların yaptırdığı bu operasyonlar, lokal anestezi ile en fazla yarım saat içinde tamamlanır. Operasyon sonrasında kişi, aynı gün evine çıkabilir. Doktorun önerileri dikkate alındığında çok kısa süre içinde tam bir iyileşme sağlanmaktadır. Hatta çoğu zaman, sonraki muayenede söylenmedikçe doktor bir operasyon geçirildiğini dahi anlamaz.

uyy

Vajina Gençleştirme Operasyonları Nedir?

Günümüzde birçok kadının yaptırdığı vajina estetiği, vajinadaki görüntü bozukluklarını gidermek amacı ile ve cinsellikte alınman hazzı artırmak amacı ile yaptırılmaktadır. Dış dudaklardaki veya iç dudaklardaki orantısızlıklar, vajina duvarında meydana gelen genişleme bu operasyonlara olan ihtiyacı artırır. Genişleyen vajinada; cinsel ilişkiden haz alamama, idrar kaçırma, ilişki sırasında veya yürürken ses çıkması, gaz kaçırma meydana gelir. Bu durum ise kadınların sosyal hayatını ve cinsel yaşantısını olumsuz etkilemektedir. Yine aşırı zayıflığa veya yaşlanmaya bağlı olarak, vajina bölgesinde kolojen kayıpları görülür. Böyle durumlarda çeşitli yağ enjeksiyonları ile vajinanın daha diri durması sağlanabilmektedir. Aşırı kilosu bulunan kadınlarda ise vakumlama yöntemi ile vajinadan alınan fazla yağlar, çıkartır. Çoğu zaman lazer ile yapılan vajina estetiği, kanamaların ve sonradan oluşabilecek ağrılarında önüne geçmektedir.

Vajina Estetiğinden Sonra İyileşme Süreci

Vajina estetiğinden sonra hasta, aynı gün evine çıkabilmektedir. Operasyon lazer ile yapıldığı için 1-2 gün ağır iş yapmaktan kaçınmak gerekir. Vajina bölgesi temiz tutulmalı ve mikrop kırıcı kremler aksatılmadan kullanılmalıdır. Operasyondan sonra yaklaşık 15-20 gün içinde ipler kendiliğinde düşer. Bu sürenin sonunda kişinin normal yaşantısına dönmesi mümkündür. Bu operasyonla birlikte yapılabilen hymenoplasty ameliyatı da günümüzde genç kızların ilgi gösterdiği operasyonlar arasındadır. Kızlık zarı dikimi olarak bilinen bu operasyon da değişik teknikler kullanılarak gerçekleştirilir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+