Uzun Süren İlişki Neden Biter?

Hayatımızda, çok fazla biten ilişki vardır. Fakat en yıkıcı olanı ise çok uzun süre devam eden ve artık evlilik ile sonlanacak gözü ile bakılan ilişiklerin, birkaç kelime ile dakikalar içinde sonlanmasıdır. Peki, onca ay ya da yıllık devam eden ilişikler, neden çabucak sonlanır? Bunun cevabı genellikle birkaç sebebe dayanır. En sık karşılaşılanları ise uzun süren ilişkide artık heyecan kalmayışı, duyguların aşktan ziyade dostluğa veya arkadaşlığa hatta alışkanlığa dönüşmesi ve bazen de ailelerin arasında bulunan uyuşmazlıkların gençlere yansımasıdır. Uzun süren ilişkileri bitirmekte her iki taraf için çok kolay olmaz. Beraber olunan dönemde yaşanan anılar ve bu anıların delili olan fotoğraflar, ilişkiyi uzun süre hatırlatacaktır. Özellikle de taraflardan biri hala ilişkinin bittiğini kabul edemiyorsa, o kişi için bu ayrılık bir yıkım olur.

32

Aldatılma Sebebi İle Biten Uzun İlişikler

En büyük aşkların, sadece 2 yıl sürdüğü düşünülür. Arada evlilik bağı olduğu zaman, aşk zamanla dostluğa dönüşür. Oysa evlenmeden uzun süre beraber olan insanlarda, artık heyecan kalmaz. Yaşanabilecek her şey, zaten yaşanmıştır. Bu sebeple de taraflardan biri değişik heyecanların arayışı içine girer. Yani aslında aldatılma da bir nevi duyguların aşktan başka bir hale dönüşmesindendir.

Bıkkınlık Sebebi İle Biten Uzun İlişkiler

Uzun süre beraber olunan ilişkilerde, zamanla bıkkınlık oluşması kaçınılmazdır. Karşı cinsin her anına tanık olmak, heyecanın kalmayışı zamanla bıkkınlık yaratacaktır. Uzun birlikteliklerde zamanla hayat monotonlaşır. Kişi her gün aynı şeyleri yaşamaktan sıkılır. Henüz evlenmeden büyük kavgalar ve anlaşmazlıklar başlar. Evlilik söz konusu olduğunda, arada olan çocuklar sebebi ile ayrılık daha az düşünülür. Fakat evlilik dışı uzun birlikteliklerde, ayrılmak çok kolaydır. Sadece birkaç kelimeye bakar. Önemli olan bu kelimeleri hakarete vardırmamaktır.

Ailelerin Anlaşmazlığı Sebebi İle Biten Uzun İlişkiler

İlişki aşamasında, ailelerin uyumu da oldukça önemlidir. Bazen taraflardan birinin ailesi ilişkiyi kabul edemez. İlişkinin ilk başladığı dönemlerde, ailelerin müdahalesi çok kabul edilmez. Fakat ilişki ilerledikçe ve ailede aynı tutumunu devam ettirdikçe, ilişkinin bitmesi kaçınılmaz olacaktır.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+