Uzun İlişkiden Sonra Evlenmek

Uzun ilişkiden sonra evlenmek bazen avantaj, bazen ise dezavantajdır. Tarafların bir birinde keşfedeceği bir şey kalmaması, evlendikten sonra bazı huyların değişmesi, aynı evi paylaşmak, sorumluluklar almak çoğu zaman gerginliklere neden olur.  Ve bu; ilişkiyi sorgulamanıza, hatta daha ilerisi olan boşanmaya kadar gidebilir. Ancak yine de arada sevgi ve saygı korunduktan sonra, evlilik heyecanını, her gün yeni bir şeyler keşfetme arzusunu yakalarsanız ilişkiniz sonsuz olur ve sıkıcı olmaktan çıkar. Uzun ilişkiden sonra evlilikten sıkılmamak için neler yapılabilir?

zs

Kendinize Birbirinizden Ayrı Zamanlar Ayırın

Arkadaşlarınızla yapacağınız küçük buluşmalar, ev toplantıları, sinema keyifleri, spora gitme vs; eşinizle birbirinizi özlemenizi ve bir araya geldiğinizde anlatacak şeylerinizin olmasını sağlayacak, monotonlaşmanın önüne geçecektir.

Evde Yapılabilecek Uğraşlar Keşfedin

Evde birbirinizle vakit geçirirken sıkılmayacağınız, ilişkinize heyecan katacak uğraşlar edinebilirsiniz.

Birlikte puzzle yapmak, hem birbirinizle vakit geçirmenizi, hem de ortaya bir şey çıkarmanızı sağlayacak, bağlarınızı daha da kuvvetlendirecektir.

Mutfakta beraber yemek yapmak, sonrasında muhteşem bir sofra eşliğinde o yemeği birlikte yemek. Emin olun ki hayatınızda hiç bu kadar güzel yemek yememişsinizdir.

Birbirinizi Değiştirmeye Çalışmayın

Flört dönemindeki kişilikleriniz ile evlilik hayatınızdaki kişilikleriniz, birbiri ile çatışabilir. Farklı ortam ve yoğun sorumluluk altına girildiğinde, çiftlerin en büyük hatası birbirlerini değiştirmeye çalışmaktır.  Oysa saygı ve sevgi sınırları çizdiğinizde, iki farklı kişiliğin aynı ev içerisinde olduğunu kavradığınızda, aslında evliliğin çok zor olmadığını anlayacaksınız. Sadece yaşanan ortam değişir. Bunun sevginizin önüne geçmesine izin vermeyin.

Birbirinizi Dinlemeyi Öğrenin

Evliliklerde yapılan hatalardan bir tanesi de, flört döneminde gösterilen pişmanlığın ve çözüm üretmenin gösterilmemesidir. Herhangi bir tartışmadan sonra, eşlerden biri konuşmaya çalıştığında, diğerinin kendini savunmayı bırakarak onu dinlemesi, belki olaya biraz da onun penceresinden bakması ve karşılıklı olarak sakinleşme, ilişkiyi ve o anki tartışmayı kurtaracaktır.

Destek Alın

Eğer evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız, bunun için yardım almaktan çekinmeyin. Yardım almadan evliliği yürütmeye çalışmak, olası tüm tartışmalarda her iki tarafı da yaralar ve tartışmalar devam ettikçe aşılması daha zor hale gelir. Evliliklerde yapılan en büyük hatalardan biri de budur. Sorunların çözümlerini aramaktansa, üzerlerini kapatarak yola devam etmek, ileride çok büyük yol ayrımlarına neden olabilir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+