Uzun Boy Nasıl Kısa Gösterilir?

Genellikle, insanlar kısa boylu olmaktan şikâyet eder. Özellikle, genetik olarak kısa boy ortalamasına sahip ailelerin çocukları da kısa boylu olur. Fakat günümüzde bilinçli beslenme ve erken yaşlarda spora başlama neticesinde, gençlerin boyu oldukça uzundur. Erkek çocukları için pek problem olmayan bu durum, kızlar için bazen kâbusa dönüşebilir. Kızlar için boyun 1.70-1.75 olması idealdir. Fakat özellikle 1.80 civarında olan boy, bazı konularda büyük sıkıntılar yaşanmasına sebep olabilmektedir. Giysi bulmakta yaşanan zorluk, toplumda hemen fark edilme hatta boyuna uygun bir arkadaş bulamama, bu sorunlardan en sık rastlananıdır.  Oysa bazı giyim taktikleri ile uzun olan boyu, olduğundan kısa göstermek mümkündür.

Renkli Giysiler Boyu Kısa Gösterir

Daha uzun görünmenin ilk kuralı, tek renk ve tek parça giysiler kullanmaktır. Olduğundan kısa görünmenin kuralı ise birkaç renk kullanarak, alt üst parçaları kombin yapmaktır. Örneğin; siyah, beyaz gibi tek renk bir kazak ile renkli pantolon veya etekler, boyu bir miktar kesecektir.

e

Yüksek Belli Pantolonlardan Uzak Durun

Yüksek belli pantolonlar, bacak boyunu uzun gösterir. Genellikle de kısa boylu kadınlar tarafından tercih edilir. Oysa düşük ya da orta belli pantolonlar, bacakların bir kısmını kısaltacaktır.

Dizde Biten Elbise Ve Etekler Tam Uzun Boylulara Göre

Kısa boylu kadınların, maksi veya süper mini giyinmesi önerilir. Çok uzun boylu kadınlar ise orta boy etek ve elbiseleri rahatlıkla giyinebilirler. Diz altı, diz üstü hatta dizin 5 parmak üstü giysiler, boyun kısa görünmesini sağlar.

Kısa Pantolonlar Boyu Kısa Gösterir

Önümüzdeki kış moda olan, etek tarzı yarım pantolonlar ve kapriler zaten boyu birkaç santim kısa göstermektedir. Bunlardan edinerek, hem modayı takip etme hem daha kısa görünme şansınız olacaktır.

Uzun Boyluların Ayakkabı Ve Çanta Seçimi

Uzun boylu kadınların kullandığı küçük çantalar, elde kaybolmaktadır. Bu sebeple büyük ebatta çantalar ve her zaman düz ve şık ayakkabılar kullanmak gerekir. Günümüzde moda olan sandalet, babet ve postal tarzı ayakkabıların, birçok desen ve rengi üretilmiştir. Bunlardan edinerek daha kısa görünebilir ve şık olabilirsiniz.

1 Yorum on Uzun Boy Nasıl Kısa Gösterilir?

  1. yıldızgül tilki
    Şubat 2, 2018 at 7:49 pm (3 sene ago)

    harika okurken ağladım vallah

    Cevapla

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+