Uygun Fiyata Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Uygun parçalar bir arada kullanılarak yapılan dekorasyon, evin görüntüsünü %100 değiştirmektedir. Fakat çoğu insan, dekorasyonu sadece eşyaları doğru yerleştirme olarak algılar. Oysa eşyaların yerleşiminden tutun da aksesuarların, renklerin, hatta duvarların yerine kadar her şey dekorasyona dâhildir. Bazen bir duvarın yıkılması, evin görüntüsünü tamamen değiştirir.  Evi uygun şekilde dekore etmek için, herkesin bir iç mimar ile çalışması gerekmez. Bütçesi daha kısıtlı olanların, kendi araştırmaları ile evini baştan yaratması mümkündür. Uygun fiyata dekorasyon yapmak için, ilk olarak evde hangi renklerin kullanılacağına ve eşyaların, hangi aksesuarlar ile uyum sağlayacağına dikkat etmek gerekir. Çünkü bazen mahalle pazarlarında veya bitpazarlarında oldukça kaliteli ikinci el dolaplar, tablolar, eski sandıklar bulunur. Buralardan zevkli yapılmış bir tercih, evinizin başköşesine yerleştirebileceğiniz, şık aksesuarlar edinmenizi sağlayabilecektir.

ucz

Mobilyalarımın Daha Gösterişli Olması İçin Uygun Fiyata Neler Yapılabilir?

Gösterişli ve pahalı mobilyalar bile, tek başına sıradan görünecektir. Yapı marketlerde ve ikinci el pazarlarında satılan, tablolar ve değişik stickerler mobilyalara renk katar. Günümüzde yoğun kullanılan, parçalı tablolarda sade renk mobilyaları canlandırmak için ideal olacaktır. Krem, beyaz ve gri renk mobilyalara; canlı renklerin kullanıldığı tablolar, kırmızı, mavi, yeşil gibi canlı renk mobilyalarda ise daha sade desenli, parçalı tablolar kullanılabilir. Önemli olan kendi zevkinizi mobilyalar ile bütünleştirmektir. Günümüzde odaların duvarları, birkaç renk kullanılarak oluşturulmaktadır. Sadece tek duvarı boyamak ise oldukça zevkli ve keyif veren bir etkinliktir. Edinmeniz gereken, bir fırça ve istediğiniz renk boya ile evinize daha modern bir görüntü katma şansınız olur.

Eski Çeyiz Sandıkları Harika Bir Dekorasyon Kaynağıdır

Aile büyüklerinden kalan; kanaviçe yastıklar, el işlemesi tablolar, başörtüleri evinize renk katması için kullanılabilir. Üstelik bu eşyaların hatırası, size aile büyüklerini hatırlatacak ve hiçbir maliyet gerektirmeyecektir.  Renkli başörtülerinden masanızın üstüne şık bir örtü yapabilir, eski işlemeli yatak örtülerinden harika tablolar yaptırabilirsiniz. Üstelik eskiden kalma sandıkların, kendisini şık bir orta masa yapma şansınız da olur. Değerine hiçbir fiyat biçilemeyen bu eşyaların, nerede kullanılacağı tamamen sizin zevkinize göre şekillenecektir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+