Ucuz Dekoratif Ürünler Nereden Alınır?

Bir kadın için evi çok önemlidir. Ev, kişinin zevkini yansıtır. Bütçede dekorasyon için ayrılan kısım bütün istekleri karşılamaya yetmiyorsa, evi yavaş yavaş dekore etmek de iyi bir fikirdir. Ayrılan para ile ne almak mümkün ise o alınıp diğer parçalar bir başka sefere ertelenebilir. 2. El ürünlerin satıldığı bitpazarları gibi yerlerden parçalar alınıp birkaç değişiklikle evin başköşesinde bile rahatlıkla kullanılabilecek ürünler yaratmak mümkündür. Bazen yol kenarlarında da bu tarz eşyalar satan kişilere rastlamak mümkündür. Eskilerden kalan, hiç kullanılmayan birçok obje, aynı amaçla kullanılabilir. El emeği ile yaratılabilecek dekoratif ürünler, hem maddi açıdan zorlamaz hem de manevi açıdan tatmin sağlar.

sabun 082

El Emeği İle Yapılabilecek Dekoratif Ürünler

Eskiden büyüklerin işlediği kanaviçelerden yapılan küçük kırlentler koltuklarda sıkça kullanılmaktadır. Hemen herkesin çeyizinde mutlaka dantel ya da kanaviçeden yapılmış bu tarz kırlent kılıfları vardır. İçlerine astar olarak renkli kumaşlar geçirilerek dekoratif kırlentlere sahip olmak mümkündür. Böylelikle masraf etmeden koltuklarda kişinin kendisini yansıtan bir tarz yaratılmış olacaktır. Puzzle yapmaktan hoşlanılıyorsa 3000 ya da daha fazla parçaya sahip puzzlelardan edinerek boş vakitler değerlendirilebilir, bittiği zaman ise hem gururla gösterilebilecek hem de oldukça ucuza mal edilecek bir tabloya sahip olunacaktır. Son yıllarda patchworkten yapılmış bütün ürünler oldukça rağbet görmektedir. Evde dikiş makinesi mevcut ise eskiden kırk yama denen yöntemle bu yatak örtüleri yapılabilmektedir.

Dekoratif Ürünler Nerede Daha Ucuz?

Şehirlerde bulunan yapı marketlerde her zevke hitap eden dekoratif ürünler satılmaktadır. Hem çeşitlilik açısından hem de fiyatların ekonomik olması açısından tercih sebebidir. 2. El eşyaların satıldığı dükkânlarda; antika dolaplar, eski pirinç aynalar, ahşap oymalı koltuklar bulunabilir. Üzerlerinde yapılacak ufak tadilatlarla, evin başköşesinde kullanılabilecek güzellikte eşyalar ortaya çıkabilmektedir. Bazen yol kenarlarında tezgâh açmış satıcılarda bu tür dekoratif ürünler bulunabilmektedir. Semt pazarları denince her ne kadar akla sebze, meyve satışı geliyorsa da ev dekorasyonu için objelerin, yatak örtülerinin, kırlentlerin satıldığı tezgâhları vardır. Bu tezgâhlarda, çok şık ürünlere çok uygun fiyatlarla sahip olmak mümkündür.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+