Teraryum Bitkileri Nereden Alınır? 2016 Online Dükkanlar

Teraryum, genel olarak tropikal bitkilerin evlerde yetiştirebilmek için onları muhafaza etmenin bir yolu demektir.  Teraryum bitkileri sulak alanlarda yetişen, ancak uzun süre su da kalırsa çürüyebilen bitkilerdir. Yani ömrünün büyük bir bölümünü suda geçirirken, diğer bölümünü de suyun dışında geçirirler.

Teraryum bitkileri akvaryumlarda yetiştirilirler ve güneş ışığından uzak tutulmaları gerekir. Bakım gerektirirler. Teraryumlar satın alınabildikleri gibi, evde de yapılabilir. Ancak iç malzemelerini bulmak, yerleştirmek oldukça zordur. Satın almak sizlere daha kolay gelecektir. Ancak unutmayın ki her akvaryumda satılan bitki teraryum değildir, kaliteli ve uzun ömürlü bir teraryum almak istiyorsanız güvenilir bir yerden satın almanız gerekir. Genelde teraryum istediğinizde size rastgele bitkiler verilebilir. Bilinçsiz ya da yeterli bilgi sahibi olmadan giderseniz, hüsrana uğrarsınız. Almak istediğiniz bitki ve fotoğrafı ile gidin ki kimse sizi kandıramasın!

teraryum dükkanı

Teraryumlar küçük birer ekosistemlerdir. Yani yaşam alanı! Evet, yetiştirmek istediğiniz bitki için bir ekosistem yaratıyorsunuz yani… Dediğim gibi oldukça zahmet gerektiren bir yapımı var, teraryum yapımı ile ilgili yazımda detaylar mevcut. Meraklısı ve zevkle bu ekosistemi oluşturan insanlardansanız ne güzel! Şayet “Ben uğraşamam!” derseniz de üzülmeyin, dediğim gibi sizin için yapan ve satan yerler de var.

BU YAZILARIMI DA OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM;

>Teraryum Yapımı

>Teraryum Bitkileri

>Teraryum Örnekleri

Tropikal bitkilerini, çiçekçilerden ve seralardan edinebilirsiniz. Söylediğim gibi almak istediğiniz bitkinin ismi, fotoğrafı ile gidin. İnternet alışverişlerine güveniyorsanız instagramda little.garden kullanıcı adıyla aratırsanız satış yapan bir profille karşılaşırsınız. Satış yapan siteler de mevcut. Etsy gibi, potta çiftliği gibi…

teraryum satış yeri

Peki hangi bitkiler teraryum yapımına uygundur? Afrika menekşesi, bodur paşa kılıcı, yavru guzmanyalar,fittonia, böcek yiyen bitkiler ve dahası.  Unutmayın, teraryumlar hızlı büyürler, bu yüzden çok küçük bir akvaryum seçmemeye dikkat edin.

Teraryum sakinleştiren güzel bir hobidir, evinizin bir üyesi olabilir. Hatta diğer üyeler teraryumunuzu kıskanabilir, aman dikkat!

Teraryum Örnekleri

3 Yorum on Teraryum Bitkileri Nereden Alınır? 2016 Online Dükkanlar

 1. NURTEN DEVRİM
  Mart 8, 2016 at 11:36 am (5 sene ago)

  MERHABA BEN ,
  TERARYUM YAPTIRMAK İSTİYORUM MALİYETİ NE KADAR OLUR? SADECE AKVARYUM SATIYOR MUSUNUZ? FİYATI NEDİR?
  İYİ GÜNLER

  Cevapla
  • dilekevim
   Mart 8, 2016 at 11:25 pm (5 sene ago)

   Ben herhangi bir satış yapmıyorum 🙂 Ancak teraryum yamak gerçekten çok kolay ve zevkli bir iş aslında http://www.dilekevim.com/teraryum-yapimi/ bu konuda çok detaylı olarak anlattım. Umarım faydası olur.

   Cevapla
 2. Aynur
  Ağustos 31, 2016 at 3:13 pm (5 sene ago)

  Nerden alabilirim

  Cevapla

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+