Tatilde Işıldayan Saçlar İçin Doğal Öneriler

Yaz aylarının gelişi ile kadınların çoğunda, ani diyetler ve değişik saç bakım uygulamaları başlamıştır. Tatili bakımlı ve olabildiğince güzel görünerek geçirmeye çalışan kadınlar, evde hazırlanabilen doğal ürünler ile düğün ve davetlere muhteşem bir giriş yapabilir. saçlar için doğal önerilerÜstelik her evde bulunan bu doğal ürünler, aile bütçesine ek bir yükte getirmeyecektir. Yaz aylarında evde hazırlanan maskeler ile saça bakım yapmak, saçların dolgun ve parlak görünmesini sağlar.

Güneşlenme Öncesi Ve Sonrası Saça Uygulanabilen Nem Maskesi

Yaz aylarında sık kullanılan havuz, saçların doğal yapısını bozmaktadır. Saçları kurutarak, renk değişikliği ve saç tellerinde kırılma yapan klorlu suların, saça verdiği zararı minimuma indiren değişik maskeler bulunur. Bu maskelerde kullanılan malzemeler, yiyecek olarak ta tüketilen doğal malzemelerdir. Bu sebeple saça hiçbir zararı bulunmaz.

saçlar için doğal öneriler-2Malzemeler

1 adet yumurta

2 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Doğal Saç Bakım Maskesinin Hazırlanışı

Derin bir kâsenin içine, bir adet yumurta kırılarak iyice çırpılır. İki tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı badem yağı ilave edilerek karıştırılır. En son bir tatlı kaşığı elma sirkesi eklenen karışım, temiz saça sürülerek bir saat bekletilmelidir. Bir saatin sonunda, bol su ile durulanarak, fön kullanmadan kendiliğinden kurumaya bırakılır. Yaz aylarında güneşin saça verdiği zararı onaran ve Saçların parlamasını sağlayan bu maske, saça haftada bir defa uygulanmalıdır.
saçlar için doğal öneriler-3

Boyalı Saçların Rengini Koruyan Doğal Maske

Güneşin saç rengini değiştirmesini önlemek amacı ile yapılan bu maske, yaz ayları boyunca her hafta temiz saça uygulanmalıdır.

Malzemeler

1 Yemek kaşığı E vitamini

1 Yemek kaşığı aloe-vera jeli

1 tatlı kaşığı badem yağı

Doğal Saç Maskesinin Hazırlanışı

saçlar için doğal öneriler-4Bir kâsenin içine bir yemek kaşığı E vitamini, bir yemek kaşığı aloe-vera jeli, bir tatlı kaşığı badem yağı koyularak çatal yardımı ile iyice çırpılır. Hazırlanan bu karışım, saçlara bol miktarda sürülmelidir. En az bir saat saçta bekletilen doğal maske, bol su ile durulanır. Saç renginin korunmasında ve saçın ışıldamasında etkisi fazla olan bu maske, saçını kısa sürede uzatmak isteyen kadınların da faydalanabileceği doğal bir üründür.

 

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+