Taş Desenli Mutfak Dekorasyonu

Yaşam alanlarımızın içinde bulunan en önemli bölüm, mutfaklardır. Mutfağın, yemekleri hazırlama, pişirme ve servis için kullanışlı ve zevke uygun tasarlanması gerekir. Ev alırken veya kiralarken kadınların, önce mutfağı beğenmeleri önemlidir. Gün içerisinde mutfak, sık sık ziyaret edilir. Mutfakta, depolama ön planda tutulur. Besinleri yıkama, pişirme ve hazırlama yönünden rahatlık sağlayacak şekilde, fonksiyonel olması gerekir. Bunları göz önünde bulundurarak, yeni tasarlanan bir mutfağın, kaliteli ve zevke uygun malzemelerden seçilmesi, dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Mutfakların, yüksek oranda mikrop barındırmasından dolayı; seçilecek malzemelerin sağlıklı ve kolay temizlenir olmasına dikkat edilmelidir. Yeni çıkan mutfak trendleri arasında, taş desenli mutfak dekorasyonu, beğenilmesi sebebi ile üst sıralarda yer almaktadır. Modada artık, eskiye dönüş ve doğallık ön planda olduğu için, mutfaklarda taş desen kullanmak, nostaljik bir hava oluşturacaktır.

tş

 

Taş Desenli Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taş desenli modeller, genellikle gri renklidir ve bu rengin tek başına kullanılması, mutfakta soğuk bir hava yaratabilir. Farklı renklerle kombin yaparsanız, bu durum ortadan kalkacaktır. Gri tonlar ile birlikte; ahşap tonları, kiremit tonları, siyah, krem ve beyaz tonlarını buluşturarak, mutfakta sıcak bir ortam yaratmanız mümkündür. Klasik ya da modern mutfak istiyorsanız, taş desenli mutfak dekorasyonunun, bu isteğinize uygun olabilmesi için, taş desenli fayans ya da kâğıt seçimine dikkat etmeniz gerekir. Dolap, beyaz eşya ve döşemeyi bir bütün olarak düşünüp, karar verilmelidir.

Taş Desenli Mutfaklarda Dekorasyon Önerileri

Mutfak tezgâhlarında; mermer tezgâh yerine, kullanım açısından rahat olması nedeniyle granit tezgâh tercih edilmektedir. Darbeden ve asitten etkilenmemeleri, renk yönünden çeşitliliği, mutfak dolapları seçimlerinde farklı tercihler yapılabilmesinden ötürü, granit tezgâhlar ön plana çıkar. Mutfak taşlarının, kolay temizlenmesi, leke tutmaması ve hijyen olması kadınlar için önemlidir. Taş desenli mutfak dekorasyonunda, çakıl taşlı fayanslar büyük rahatlık sağlar. Büyük çakıl taşlı, küçük çakıl taşlı, gri veya kiremit renginde çakıl taşlı fayanslar ile mutfak istenilen görüntüye kavuşmaktadır. Gümüş tonlarında fayanslar, mutfağı daha modern göstermeyi amaçlar. Cam taşlar, seramik taşlara göre pahalı olmasına karşılık, aldıkları ışığı yansıttıkları için mutfağa farklı bir hava verirler.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+