Spirulina Nedir?

Son yılların mucize bitkisi olarak adlandırılan ve sporcular da dâhil birçok insanın kullandığı spirulina, aslında bir yosun türüdür. İçeriğinde bol miktarda bitkisel protein, vitamin ve mineral bulunur. Vücut; içeriğindeki tüm faydalı besinleri, %90 oranında emmektedir. Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü tarafından ‘’geleceğin en iyi gıdası’’ olarak seçilen, Uluslararası Gıda Konferanslarında en faydalı doğal ürün seçilen Spirulina, tabletler halinde satılmaktadır. Tıpkı balık yağı gibi, bol miktarda Omega3 içerir ve en faydalı bitkisel B12 kaynağıdır. Ayrıca vücut direncini yükselten ve vücuda enerji veren Spirulina’nın, kısa süre içinde tüm dünyada kullanımı artacaktır.

spp

Spirulina Bitkisinin Faydaları

1- Spirulina; hücrelerin yenilenmesinde ve çoğalmasında oldukça etkili bir besindir. Ayrıca alkol ve sigara kullananların bu besini kullanması gerekir.  Alkol ve sigaranın vücuda verdiği zararı, büyük ölçüde yok eder.

2- Şeker hastalarının, tansiyon ve kolesterol hastalarının,  gastrit, ülser kemik erimesi tedavisi gören hastaların, tedaviye ek olarak spirulina takviyesi kullanması önerilir.

3- Güçlü bir antioksidandır. Bu sebeple vücutta biriken toksinlerin atılması için düzenli olarak kullanılması önerilir.

4- Kilo alma problemi olan çocukların Spirulina kullanması gerekir. Aynı zamanda çocukların kemik gelişimi için oldukça faydalıdır.

5- Japonya’da yaşlıların büyük çoğunluğu spirulina kullanır. B12 yönünden zengin bir besin olduğu için, yaşlılarda görülen unutkanlığa bağlı birçok hastalığın önlenmesinde, oldukça etkilidir.

6- Cilt güzelliği için kullanılır. Sivilceli ve akneli cilde sahip insanlar spirulina kullandığında, cilt problemleri büyü ölçüde yok olur.

7- Vücudu beslediği için bağışıklık sistemi düşük olan kişilerin düzenli olarak spirulina kullanması önerilir. Sık hasta olmayı engelleyen bir besindir. Ayrıca strese bağlı gelişen hastalıklarda kullanılmalıdır.

Spirulina Nasıl Kullanılır?

Bu değerli bitki, her yerde yetişmez. Spirulina; tuzlu sularda yetişen, mavi yeşil alglerden bir yosun türüdür.  Piyasada tabletler halinde satılan değişik markaların ilaçları bulunmaktadır. Güvenilir bir markanın spirulina tabletlerinden edinerek, her gün bir tane içmek gerekir. Çocuklarda da güvenle kullanılan bu bitki, çocukların zekâ, kemik kas ve sinir gelişimini olumlu yönde etkilemektedir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+