Sperm Sayısı Ve Kuru İncir

Günlük tüketilen gıdaların içinde bulunan bazı vitaminler, tüm vücudumuzun ihtiyacı olan enerjiyi karşılar. Özellikle kuru incir gibi bir vitamin deposu, cinsel performansı da artırır. Kuru incir; kabızlığı önleyen, bağışıklık sistemini güçlendiren, zayıflamaya yarayan tam bir vitamin deposudur. Bu değerli besinden reçeller, kompostolar, pasta ve tatlılar yapmak hatta diyet sırasında sade olarak tüketmek mümkündür. Erkeklerdeki sperm sayısını artıran kuru incir, sperm yetersizliği sebebi ile hamile kalmakta zorlanan çiftlerin, oldukça işine yarayacaktır. Ayrıca kadınların cinsel performansını da artırdığı kanıtlanmıştır. Hamile kalmaya çalışan kadınlar için incir kürü hazırlamak mümkündür. Fakat bu kürde kullanılan zeytinyağının, doğal ve el yapımı olması büyük önem taşır.

vvb

Hamilelik İçin İncir Kürü

Çeşitli sebeplerle bebek sahibi olamayan çiftler, uzun süre tedavi görmektedir. Bu tedavilere ek olarak kuru incir kürü hazırlamak ve 6 ay düzenli olarak kullanmak, hamilelik şansını artırmaktadır. Yine kadınlarda olan cinsel isteksizlik, bu kür sayesinde ortadan kalkar.

Hazırlanışı:

Evde bulunan bir bardak kadar saf zeytinyağı, ağzı kapaklı küçük bir kavanozun içine konmalıdır. Kavanoza, her gece iki adet kuru incir atılmalı ve bir gece zeytinyağında bekletilen kuru incir, ertesi sabah aç karnına yenmelidir. Aldığınız zeytinyağının içine her gece tekrar iki kuru incir bırakarak, yaklaşık 6 ay bu kür devam ettirilmelidir. Altı ayın sonunda cinsel sorunların yanında, başka birçok sağlık sorununuz ortadan kalkacaktır.

Kuru İncirin Faydaları

Osmanlı döneminde; düzenli olarak sofralarda bulundurulan kuru incirin, birçok sağlık sorununa iyi geldiği bilinmektedir.  Başta sollunum yollarında meydana gelen enfeksiyonlar olmak üzere, astım, bronşit, tansiyon, kabızlık, kan şekerinin dengelenmesi, kalp sağlığı, meme kanseri ve kolesterol gibi hastalıkların önüne geçer. İncir yaprağından ise varis tedavisinde ve siğil tedavisinde kullanılmaktadır. Taze veya kurutulmuş incirin içinde; B5, B9, B3, B6 vitaminleri bolca bulunur. Tüm bu vitaminler ise vücuda giren; karbonhidrat, protein ve yağların, organlar tarafından işlenmesi sırasında kullanılır. Ülkemizde bolca yetiştirilen bu değerli besini, hem taze hali ile hem kurutulmuş hali ile bolca tüketmek gerekir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+