Sosyal Medyada Nasıl Popüler Olunur?

Günümüzde; televizyon eğlence ve reklamlarının yerini, bilgisayar almıştır. Öyle ki artık sosyal medyada eğlenirken dahi para kazanmak mümkündür. Bunun için ilk adım ise takipçi sayısını artırmak ve sayfalarınızı mümkün olduğu kadar değişik içeriklere ayırmaktır. Sosyal medyada popüler olmak için birkaç yol takip edilebilir. Bunlardan ilki, kendinize özel bir blog açmak ve her gün bu bloga insanların ilgisini çekebilecek paylaşımlar yapmaktır. Bütün dünyada fazla sayıda takip edilen ve her yazdığı içerik milyonlarca okuyucu ile buluşan bloglar, mevcuttur. Bu blogların sahipleri, kendi tarzlarını yakalamış ve özgün içerikler ile okuyucunun karşısına çıkmayı başarmış kişilerdir. En büyük paya sahip olan ise hiç kuşkusuz kadın blogları olacaktır. Özellikle makyaj malzemelerinin; denenip sonucun paylaşılması, size markalardan dahi eşantiyon ürünler gelmesini sağlar. Hem zevk alarak yapacağınız blog, size para ve üründe kazandırır.

gtg

Instagram’da Popüler Olmak

Özellikle fotoğraf çekmeyi seven insanların, Instagramda popüler olması çok zor olmaz. Bütün gün çektiğiniz fotoğrafları eleyerek, sizce görsel olarak değer taşıyanları paylaşmanız kısa süre içinde takipçi sayınızı artırır. Özellikle, ilginç olan ve bakan insanın kafasında bir hikâye oluşturan fotoğraflar sayesinde, binlerce hatta milyonlarca takipçi edinilebilmektedir. Instagramda popüler olmak için yapılması gereken diğer ayrıntı ise birkaç gün çekilen tüm fotoğrafların aynı anda yüklenmemesi gerektiğidir. Çünkü aynı anda yüklediğiniz tüm fotoğraflar, kalabalık içinde kaybolur gider. Fotoğrafları tek tek yükleyerek insanların daha fazla dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik son zamanlarda fotoşop yapılmış fotolar yerine, daha doğal fotolar yüklemeniz, takipçi sayınızı kısa süre içinde artıracaktır.

Twitter’de Popüler Olmak

Son zamanlarda artık, Facebook orta yaşa hitap eden ve gençlerin çok fazla kullanmadığı sosyal medyalar arasındadır. Bu sebeple Twitter’e yönelen genç kuşak için gündemi yakından takip etmek ve az ama öz, imalı espriler yapmak gerekir. Twitter’de her dakika bir yerlere laf sokmak sadece insanların sizi önemsememesine sebep olur. Twitter’de popüler olmak için, alıntı yapmaktan kaçınmak, bol yazı yerine daha çok simgeler ile cevap yazmak, sizin daha karizmatik görünmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+