Sosyal medya’da en çok tıklanan konular

sosyal medyada çok tıklanan konular

Günümüzde, iletişim araçları arasında en yaygın olarak kullanılanı sosyal medyadır. Kişisel verilerin öneminin arttığı bu zamanlarda, birçok farklı amaçla kullanıcısına hizmet etmektedir. Ticari faaliyetlerin veya kişisel görüşlerin aynı anda birçok insana ulaşmasında anahtar rol oynamaktadır.

 Sosyal Medya Ne İçin Kullanılır?

Sosyal medya birçok farklı amaca hizmet etme özelliğine sahiptir. Teknoloji çağının getirisi olarak insanlar anlık ileti, mesajlaşma ve fotoğraf paylaşma konusunda hevesli hale gelmektedir. Kişisel görüşlerini ifade edebileceği çok kapsamlı bir platform olmasının yanı sıra, her türlü tanıtım işlemleri için ideal konumda yer almaktadır. Birçok paylaşımın sadece yakın çevre ile sınırlı kalmamasını, aynı zamanda farklı kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır.

 Sosyal Medyada En Çok Neler Tıklanmaktadır?

Zamanın çok önemli olduğu günümüz dünyasında kısa videolar ve içerikler en çok tıklananlar arasında yer almaktadır. Genel olarak gençlere hitap eden mizah içerikli videolar ve yazılar tıklanma oranları bakımından en üst sıralardadır. Bunun yanı sıra yemek sayfalarına ait veya kişisel hesaplardan paylaşılan yemek tarifleri de en çok tıklananlar arasındadır. Kadınlar tarafından çokça tercih edilen başka bir sosyal medya kolu ise makyaj videolarıdır.

Mizah içerikli videolar ve yazılar: Enes Batur, Kafalar, Berkcan Güven gibi Youtube fenomenleri tarafından oluşturulmakta ve tıklanma oranları açısından başı çekmektedir. En önemli tıklanma oranları burada yer almaktadır.

Yemek sayfaları: Dünyada en çok tıklanan yaptığı ilginç kesim ve yemek videoları ile Nusret olsa da aynı zamanda İdil Tatari, Refika Birgül, Paçika’nın Mutfağı, Sütlü Mutfak gibi kullanıcılar Türkiye’de tıklanma açısından önem arz etmektedir.

Makyaj: Duygu Özaslan, Merve Özkaynak, Sebile Ölmez gibi kullanıcılar tarafından oluşturulan makyaj içerikleri de birçok kullanıcıya hitap etmekte ve takip edilmektedir. Kadın kullanıcılarca tercih edilme oranı yüksektir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+