Sivilce Akne Tedavisi Bitkisel

Üç tip akne yani sivilce türü vardır. Bunlar birinci dereceli, ikinci dereceli, üçüncü dereceli türlerdir. Birinci dereceli türlerde yüzdeki akne sivilce sayısı 1-10 arası olmalıdır. Bu türler evde alternatif ürünlerle çözülebilir. İkinci dereceli olan türlerde yüzde 10-40 arası bir sivilce sayısı vardır. Burada alternatifin dışında doktorlar devreye girmelidirler. Üçüncü derecede ise yüzdeki sivilce sayısı 40’tan fazladır. Burada kesinlikle rastgele ürünler kullanılmamalıdır. Bu aşamada doktor ve  cilt uzmanları hormon ve antibiyotiklerle tedavi etmelidirler.

Az sivilceli ciltlerde bitkisel tedavi nasıl yapılır?

Birinci dereceli akne ve sivilceli yüz türlerinde günde iki kez temizleme gereklidir. Sabah ve akşam yüz temizliği yapılmalıdır. 19 yaşındakiler özellikle haftada bir avakadolu veya badem yağlı hazırlanmış mini peelingleri ayda bir kez yapmak zorundadırlar. Birinci dereceli türlerde A vitamini sivilce kurutmak için faydalıdır. Özellikle yaralanan ve gözünekleri tıkalı olan bu türlerde üç hafta boyunca her gün üç bardak domates suyu sivilceyi kurutmaktadır. A vitamini bu tür yeni başlayan sivilce tedavisinde çok etkili bir yöntemdir. Aynı sefa çiçeği kolanyanın içine koyulup bir hafta sonra süzüldüğünde ve bir tonik elde ediliebilir. Bu da temizleme için kullanılabilir. Veya bu çiçeği kaynatıp suyunu tonik olarak kullanabiliriz.

sivilce ve akne bitkisel 1

Orta sivilceli ciltlerde bitkisel tedavi nasıl yapılır?

İkinci dereceli sivilce ve akneye sahip yüzlerde muhakkak doktorla bir tedavi uygulanmalıdır. Günde iki kez yüzünüzü uygun ürünlerle temizlemeniz gerekmektedir. İkinci dereceli sivilce tedavisinde çinko önemli bir yer tutar. Buğday, nohut, mısır, çavdar, fasülye gibi besinleri tüketmek çinko almanızı sağlar.

Çok fazla sivilceli ciltlerde tedavi nasıl yapılmalıdır?

Üçüncü dereceli akne ve sivilceye sahip ciltlerde muhakkak doktora gidilmeli bir dermatologdan doğru bilgiler ile tedavi desteği alınmalıdır.Üçüncü dereceli kişilerde antibiyotik ve hormon desteği muhakkak alınmalıdır. Tüm tedaviler doktorla birlikte yapılmalıdır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+