Siğil İçin Kesin Çözüm

Mikropları yok etme özelliği ile bilinen karbonat, kadınların cilt güzelliği için bazı değişik doğal ürünler ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Güneşte oluşan lekeleri ve sivilce izlerini yok etme özelliği bulunan karbonat, aynı zamanda vücudun değişik bölgelerinde çıkan siğillerin tedavisini de kesin olarak yapmaktadır. Piyasaya, siğil tedavisi amacı ile sürülen birçok ilaçtan daha etkili olan karbonat ve elma sirkesi, deneyen birçok insanın yüzünün gülmesine sebep olmuştur. Karbonat ile değişik doğal ürünler karıştırılarak yapılan maskeler, aynı zamanda cildin renk tonunu da bir ton açmaktadır. Haftada 1-2 defe yapılan karbonat maskeleri, bir süre sonra pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar.

yu

Sivil Tedavisi İçin Karbonat Ve Elmalı Sirke

Birçok doğal ürün kullanmanıza rağmen, bir türlü yok edemediğiniz siğilinizin üzerine, bir damla kadar elma sirkesi damlatın. Ardından hemen karbonatı siğilin üzerine dökün, bir süre hafif yanma hissi yapan bu uygulama, günde 2-3 defa tekrarlanmalıdır. Düzenli olarak 15-20 gün yapıldığında siğilleri kesin olarak geçiren bir karışımdır.

siğil karbonatVücutta oluşan siğil miktarına bağlı olarak, her siğilin üzerine aynı uygulama yapılmalı ve mümkün olduğu kadar uzun süre bekletilmelidir. Siğilin üzerinde bekleyen karbonat, bir süre sonra kendiliğinden kuruyup dökülecektir. Vücudunda et beni bulunanların da aynı uygulamayı tekrar etmesi önerilir.

Sivilce Ve Siyah Nokta Temizleyen Karbonat Maskesi

Sivilce tedavisinde, siyah noktaları temizlemede ve güneş lekelerini gidermede oldukça etkili olan karbonatlı maskeyi, yağlı cildi olanların; tüm yüzüne, kuru cildi olanların ise sadece problemli bölgeye sürmesi önerilir. Bir çay kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp içine bir damla zeytinyağı damlatarak cildinize sürdüğünüzde, cildin yağını büyük ölçüde engelleyecek, sivilce ve siyah noktaları kısa süre içinde giderecektir.

karbonat maskesiYine bu doğal karışımın, haftada 2 defa yapılması ve her uygulanışta cilt yüzeyinde yarım saat bekletilmesi önerilir. Daha uzun süre ciltte bırakmak, cildin çok fazla yanmasına ve kızarmasına sebep olabilmektedir. Maske ciltten temizlendikten sonra, yüze cilt yapısına uygun bir nemlendirici sürerek cildi nemlendirmekte fayda vardır.

Tüm uygulamaları doktorunuza danışmadan yapmayınız!

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+