Sevgilinize Âşık Değilseniz Bunları Yapmayın

Günümüzde birçok insan, artan günübirlik ilişkilerden kaçıp sığınmak için daha düzgün bir eş olabilecek kişilere yönelir. Sağlam bir evlilik yapabilmek adına yapılan bu tercih, bazen her iki taraf için tereddütleri beraberinde getirecektir. Belli bir mantık yürütülerek seçilen sevgililer, bir süre geçip, ilişki evliliğe doğru yönlendiğinde, ben bu insana ‘’âşık mıyım’’ sorusunu kendine defalarca sorar. Çünkü eş seçimi hem duyguların hem mantığın devreye girmesi gereken bir karardır. Bu sebeple ilişkinin başında, yaşanan beraberliğin doğrumu olduğu iyice düşünülmeli ve devam etmeyecek beraberlikler, baştan sonlandırılmalıdır. Aksi takdirde âşık olmadığınız, sadece mantığınız ile yönlendiğiniz kişiye, haksızlık yapmış ve gereksiz olarak zamanını harcamış olursunuz.

bnn1

Sevgilinize Âşık Değilseniz Âşıkmış Gibi Yapmayın

Bazen iş yerinde, bazen okulda uzun süre arkadaşlık yapılan ve dostça başlayıp sonradan gelişen beraberlikler yaşanmaktadır. Kişi, sevip sevmediğini kendisi bile bilmez. İlişki ciddileşip, evlilik gibi bir konu gündeme geldiğinde ise kafada ‘’acaba’’soruları belirir. Karşı tarafı oyalamadan, ilişkinin başında duyguları tartmak her iki tarafında hayal kırıklığı yaşamasını önleyecektir. Yani sevgilinize âşık olmadığınız halde âşıkmış gibi yapmak ona haksızlık olur.

Sevgilinize Âşık Değilseniz Onu Oyalamayın

Aşk, her zaman her ortamda rahatlıkla bulunabilen bir duygu değildir. Bu sebeple âşık olmadığınız bir insanın yanında gibi görünmek, sadece oyalamanıza ve ona haksızlık yapmanıza sebep olur. Oysa ona yeni bir beraberlik yaşama şansı vermeli ve onu kandırmamalısınız.

Sevgilinize Âşık Değilseniz Onu Ailenizle Tanıştırmamalısınız

Güzel giden beraberliklerin, bir sonraki adımı ailelerin tanışmasıdır. Aileniz ile sevgilinizi tanıştırmanız, ilişkinin ciddileştiğini gösterir ve karşı tarafın bazı umutlar beslemesine yol açar. Bu sebeple sonucu belli olmayan ve duyguların netleşmediği ilişkilerin, ailelerle tanışma safhasına geçmemesi gerekir.

Sevgilinize Âşık Değilseniz Pahalı Hediyeleri Kabul Etmeyin

Sonundan emin olunmayan beraberliklerde, alınan pahalı hediyeler, ilişki bozulduğunda her iki taraf içinde sorun olacaktır. Kendinizi kötü hissetmemek için pahalı hediyeler yerine, küçük ama anlamlı hediyeler alarak, duygularınızı tartın. Uzun zaman geçip ilişki netleştiğinde alınan pahalı hediyeler, vicdanen daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+