Şehir Hayatında Beslenme

Şehir hayatında beslenme, sağlıklı bir yaşan, formda kalma ve dinç olmak için oldukça önemli bir faktördür. Büyük şehrin getirdiği dezavantajların önüne geçebilmek için öncelikle beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor.

 

Sağlıklı bir yaşan ve iş yerinizde pozitif bir duruş sergilemenin yolu beslenmeden ve düzenli uykudan başlamaktadır. Şehrin az oksijeni, trafiğin yoğunluğu gibi faktörleri yok saymak için öncelikle sabah kahvaltısını düzenli ve kaliteli yapmak gerekiyor. Mümkün mertebe günlük harcanacak enerji kadarı sabah alınırsa gününüz pozitif geçecek ve çağın hastalığı stresten bir adım olsun uzaklaşacaksınız. Öğle yemeğinizde de ağır olmamak şartı ile C vitamini ağırlıklı beslenmekte fayda var. Öğleden sonra dinç kalmanızı ve ağır besinler tüketilmediği için ofiste uyuklamak zorunda kalmayacaksınız. Yöneticiler için en önemli saat öğle sonrası performans olduğu da dikkate alınırsa hızlı bir şekilde başarıyı yakalamanızı sağlayacaktır.

şehir hayatında beslenme 1

Gününüzü hızlı ve dinamik tamamladıktan sonra akşam yine ağır olmayan besinlerle beslenip hem formunuzu korur hem de sabah dinç kalkmanıza yardımcı olursunuz. Beslenirken zayıflamak için neler yapılmamalı konusunu okuyarak yanlış diyetlerden nasıl kaçacağınızı ve formunuzu doğru koruma yollarını öğrenebilirsiniz.

 

Akşam eve geldiğinizde egzoz dumanına boğulmuş cildinize C vitaminli kremler uygulayarak cildinizi temizleyin. Kurak şehirlerde yaşayanlar ise bol nemlendirici kremler ile bütün vücudunu nemlendirmesi sağlıklı bir yaşam elde etmesini sağlayacaktır. Özellikle büyük şehirlerde onlarca hastalık kol gezdiği de düşünülecek olursa, aylık doktorunuza genel bir muayene ve altı ayda bir de check-up yaptırmanız, sanki küçük bir kasabada yaşıyormuşçasına sağlık kazandıracaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+