Saçların Uzamasını Sağlayan Yağlar

Sağlıklı saçlar uzatabilmek için öncelikle meşakkatli bir yoldan geçileceği bilinmesi gerekir. Hayatın koşuşturmacası içinde pek de önemsenmeyen yorgunluk, stres, saç derisinin yeterince temiz olmaması gibi etmenler saçın sağlıklı uzamasına mani olmaktadır.

Saçın uzaması, yani sağlıklı uzaması için saç diplerinin yeteri kadar oksijeni doğru bir şekilde alması ve saç uçlarının kırılmasına neden olacak faktörlerden uzak durulması gerekir. Bu noktada uzamaya yardımcı doğal yağlar sayesinde saçı yağlandırmadan, kepeklendirmeden, kopmadan yahut kırılmadan saçın onarılmasına ve uzamasına yardımcı olmaktadır.

uzun saç için yağ

Saçların uzamasını sağlayan yağlar arasında doğal ve saflığıyla bilinen zeytinyağı ilk olarak gelmektedir. Saçları onarırken besleyen aynı zamanda yumuşatan zeytinyağı, maske şeklinde saçlara uygulanabilir.

 

Çörekotu Yağı: Çörekotu yağının saça ve kaşa etkisi gürleştirmek ve sıklaştırmaktır. Uzamasını sağlamakla birlikte gür saç ve kaşlara sahip olmanızı sağlar. Çörekotu yağı ve badem yağıyla birlikte kullanımında daha etkili sonuç verecektir.

badem yağıBadem Yağı: Saçları uzatıp, besleyen ve eski parlaklığını kazandıran bir yağdır. Saç köklerini güçlendirip saçları olabildiğinden daha kısa zamanda uzatmaya yardımcı olmaktadır.

 

Susam Yağı: Saç köklerine ulaşıp etki ederek beslenip uzamasını sağlar. İçerisinde diğer yağlara oranla daha fazla yağ bulunması sebebiyle etkisi de fazla olmaktadır. Tercih edilebilen yağlar arasında yer alır. Saç uzamasına etkisi ile kullanımı çok uygundur.

 

Jojoba Yağı: Saçları beslemesiyle bilinen bu yağ, saçların uzaması için gerekli koşulları sağladığı için kullanımı uygundur.

 

Sarımsak Yağı: Sarımsak yağının doğru kullanımında saçların ve kaşların uzamasında etkisi oldukça fazladır. Sarımsak denilince akla ilk olarak kötü koku gelmesi sebebiyle çoğu kişinin geri kaçtığı bir yağdır. Ancak sarımsak yağının sarımsak gibi kötü kokmaması önerilen bir yağ çeşididir. Saçları besleyip, parlaklığını geri kazandıran aynı zamanda uzamasına oldukça yararı olan sarımsak yağı, saçların yeterli yıkanmasında kötü koku bırakmamaktadır.

 

Biberiye Yağı: Saç bakım ürünlerinde sıkça kullanılan biberiye yağı, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırması ve bununla birlikte saçları uzattığı için oldukça başvurulan yağ çeşididir. Kullanımı: 2-3 damla biberiye yağını 7-8 damla badem yağıyla karıştırıp haftada 2 kez saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+