Saçların Çabuk Uzaması İçin Neler Yapılabilir?

Uzun ve şekilli saçlar, genç kızların en büyük hayalidir. Zaten gösterişli saçlar, yüz şeklinden daha fazla dikkat çeker. Rengi ne olursa olsun, ten rengi ile uyumlu uzun ve hacimli saçlar, güzelliğinizi doruklara çıkartacaktır. Bazı saçlar; kalın telli ve gür görünmesine rağmen, bazı saçlar ise ince telli ve zayıftır. Saç bakımında ve beslenmede alınan bazı önlemler sayesinde, saçlarınız daha gösterişli ve gür görünebilir. Ayrıca bu doğal bakımlar, her gün kullanılan maşa ve düzleştiricilerin, saça verdiği zararı da önler. Evde tamamen doğal ürünler ile hazırlayabileceğiniz maskeler, saçın kısa süre içinde uzamasını sağlayacaktır.

99

Sarımsak Yağı İle Hazırlanan Saç Maskesi

Sarımsak yağı veya sarımsağın kendisi, son yıllarda dökülen ve yıpranan saçlarda yoğun kullanılmaktadır.  Fakat faydaları bilinmesine rağmen, kokusu sebebi ile saça sarımsak sürmek biraz tedirginlik yaratır. Oysa sarımsak veya sarımsak yağı, saçtan yıkandığı anda anında yok olur.

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı sarımsak yağı

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tutam sinameki otu

Bemiks ampul

Hazırlanışı:

İlk olarak sinameki otu bir su bardağı suyun içinde çay gibi demlenir. Süzüldükten sonra ılık olan sinameki suyuna; bemiks ampul, 1 tatlı kaşığı sarımsak yağı ve 1 tatlı kaşığı badem yağı karıştırılarak temiz saça sürülür. Yaklaşık bir saat saçta bekletilen karışım, kimyasal içermeyen bir şampuan ile yıkanır. Haftada bir defa saça uygulanan bu karışımdan sonra, saçlar bir ay gibi kısa bir süre içinde toparlanacak ve hızla uzamaya başlayacaktır.

Adaçayı İle Hazırlanan Saç Maskesi

Malzemeler:

3 yemek kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı adaçayı yağı

Hazırlanışı:

Saçın daha hızlı uzaması için 3 yemek kaşığı doğal zeytinyağını, 1 tatlı kaşığı adaçayı yağı ile karıştırarak, temiz olan saça masaj yapar gibi sürülmelidir. Yaklaşık bir saat saçta bekletilen karışım, doğal bir şampuan ile yıkanmalıdır. Haftada 1-2 defa saça bu karışım ile maske yapmak; saçların daha hızlı uzamasını, daha gür ve canlı olmasını sağlar. Saçı hızla dökülenler için de kullanılan bu maske, diplerden yeni saçların çıkmasını da sağlayacaktır.

 

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+