Saçı Kısacık Kestirme Modası

Dünyaca ünlü film yıldızı Charlize Theron’un başlattığı ve bizim ülkemizde de birçok kadının devam ettirdiği kısacık kesilmiş saç modası, kadınların bir anlamda kendilerini ve hayata bakışlarını değiştirme çabasından kaynaklanır. Hani derler ya ‘’kadınlar morali bozuk olduğunda ilk olarak, kuaföre gider ve saç şeklini değiştirir’’ diye. Aşırı kısa kesilmiş, asker traşını anımsatan bu saçlar, kadınların biraz da ‘’benim erkeklerden ne far?’’çıkışı olarak nitelendirilebilir. Zaten saçını kısacık kestiren kadınların çoğu, hayatlarında bazı değişiklikler yapmak için, kısa saçın yeni bir başlangıç yaratacağına inanmaktadır. Bazı kadınlar ise yıllardır boyadığı ve birçok işlemden geçirdiği saçlarını, tazelemek amacı ile kısa kestirir.

chhz

Aşırı Kısa Saç Hangi Yüz Şeklinde Güzel Durur?

Asker traşını anımsatan kısa saçlar, yüz hatları oldukça düzgün olan, minyon yüzlü kadınlar için değişik ve şık bir tarz olabilir. Fakat iri yüz hatlarına sahip kadınlar için asker traşı çok dikkat çekici duracak, yüzdeki bütün kusurların gözler önüne serilmesine yol açacaktır. Hatta kısa kesilen saçlar sayesinde açılan yüzde; gözlerin, burnun, kulakların ve yanakların eskiye oranla çok daha fazla dikkat çekmesi mümkün olur. Yine kafa derisinde bulunan bazı izlerin veya kafa şeklindeki orantısızlıkların kısacık kesilmiş saçlar sebebi ile ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Erkekler Kısa Saçlı Kadınları Beğenir mi?

Erkekler, genellikle uzun ve bakımlı saçları, kadınlığın sembolü olarak görür. Kabarık ve şekillendirilmiş gür saçlar, onları her zaman etkilemektedir. Erkek gibi görünen kadınlar ise erkeklere çekici gelmeyecektir. Nitekim sırf saçlarını kısa kestirdi diye, erkek arkadaşı tarafından tepki gören, hatta ilişkisini sonlandıran kadınlar da mevcuttur. Geçtiğimiz yaz aylarında başlayan ve birçok sanatçının uyduğu aşırı kısa kesilmiş saç akımı, muhtemelen yeni bir moda başlatacak ve devamı kısa süre içinde gelecektir.  Fakat saçını çok kısa kestirmeyi düşünen kadınların, ilk olarak kafa şeklini ve yüz hatlarını dikkate alması gerekir. Çünkü saçlar yok olduğunda, her zaman makyajlı ve bakımlı görünme zorunluluğu bulunur. Rahatlık açısından bakımsız bir şekilde evden çıktığınız takdirde, küçük bir erkek çocuğu izlenimi yaratmanız mümkün olacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+