Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saç tebeşiri, son yıllarda özellikle genç kızlar arasında çok fazla popüler olmuştur. Dikkat çekici renkleri ve yıkandığı anda yeniden saçtan çıkartılabilmesi, bu ürünün popüler olmasında etkilidir. Özellikle öğrenciler saç tebeşiri kullanarak okula gittiklerinde, fazla problem yaşamaz. Çünkü bahane hazırdır. ‘’Saç boyası değil öğretmenim saç tebeşiri ve hemen çıkar’’. Bazen ise ailesinden gizli saçlarına renk ve şekil vermek isteyen öğrenciler de saç tebeşirini çok fazla kullanır. Akşam aileye yakalanmadan saçlardaki renkli tebeşiri, bir defa yıkama ile yok etmek mümkündür. Peki, bu kadar yoğun kullanılan saç tebeşiri ile hangi renkte saçlar yapılabilir? Sarı, mavi, pembe, yeşil, beyaz kısaca, her renk saç tebeşiri ile saçları boyamak mümkündür. Genç kızların, yalnızca birkaç dakika içinde uygulanan saç tebeşiri ile daha dikkat çekici saçlara kavuşma şansı bulunmaktadır.

23

Saç Tebeşiri İle Saç Nasıl Boyanır?

Saç tebeşiri ile saçları boyamak için, ilk olarak saçlar hafifçe ıslatılmalıdır. Çünkü ıslak saça sürülen saç tebeşiri, hem daha canlı ve parlak olur hem daha uzun süre dayanır. Saçlar ıslatıldıktan sonra, saç tebeşiri ile saçların boyanmak istenen kısımları, tutamlar halinde ayrılır ve boyanır. Fakat uygulama bittikten sonra, saçların fön makinesi ile taranarak kurutulması çok önemlidir. Çünkü ıslak saçta kalan saç tebeşiri, saçların sertleşmesine sebep olur. En son olarak ise saçların düzleştirici veya maşa ile şekillendirilmesi gerekir. Saç tebeşiri kullanırken; eldiven kullanmak ve omuzlara bir örtü örtmek, tebeşirin elleri ve giysiyi kirletmesini önleyecektir.

Saç Tebeşiri Renkleri

Bu yıl çok moda olan platin rengi, hatta beyaza yakın tonlar, saç tebeşiri ile elde edilebilir. Yine yeşil, mor hatta pembe saçlar en çok tercih edilen saç tebeşiri renkleridir. Saçların rengine karar vermeden önce, ten rengi ve o gün kullanılacak giysiler dikkate alınmalıdır. Çünkü hem giysilerde dikkat çekici canlı renkler, hem saçlarda kullanılan canlı renkler palyaço gibi bir görüntü oluşturabilir. Fakat sade renkteki giysiler ile kullanılan renkli saç tebeşirleri, alımlı ve şık bir görüntü yaratacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+