Saç Şekillendirme Hileleri

Güzel şekillendirilen saçlar, kadınların metreler ötesinden hemen fark edilmesini sağlar. Fakat özellikle uzun saçları her dakika şekilli tutmak zordur. Her gün kuaföre gitmek ise zaman ve ekstra masraf gerektirir. Oysa saçları evde yalnızca birkaç dakika içinde şekillendirmek mümkündür. Her kadının evinde bulunan tokalar veya saç bakım ürünleri ile kendi doğal spreyinizi yapabilir veya saçlarınızı dakikalar içinde şekillendirebilirsiniz. Böylece gitmek istediğiniz yere giderken giysilerinizi tamamlayan, dikkat çeken saçlarınız olacaktır.

şş

Evde Doğal Saç Spreyi Yapımı

Saç spreyi, saçların şekillenmesi ve şeklinin uzun süre sabit kalması açısından oldukça önemlidir. Hazır satılan saç spreyleri ise kimyasal içerdiği için çok fazla tercih edilmez. Fakat son yıllarda kullanımı artan deniz tuzunu kullanarak, kendi doğal saç spreyinizi yapma şansınız bulunmaktadır. Sprey şeklinde bir şişenin içine, bir miktar maden suyu koyup, üzerine bir parça deniz tuzu atarak erimesini beklemeniz yeterli olacaktır. Hazırladığınız doğal saç spreyini, günlerce kullanma imkânınız bulunur.

Saç Örgüsünden Doğal Bukleler

Saçları maşa ile şekillendirmek, uzun süren bir işlemdir. Oysa evde pratik olarak saçlarınıza saniyeler içinde maça yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak saçlarınızı örmeniz gerekir. Ardından bu örgülerin üzerinden saç düzleştirici ile geçmelisiniz. Birkaç dakika bu şekilde saçlarınızı düzleştirdikten sonra örgüleri açıp maşasız doğal buklelerin zevkini çıkartın.

Daha Uzun Görünen At Kuyruğu

Saçları uzatmak zordur. Uzayan saçlarda genellikle hemen kırılmalar başlar. Kısa saç ile yapılan atkuyruğu ise güzel görünmez. Daha uzun görünen atkuyruğu için yapmanız gereken; saçlarınıza iki adet atkuyruğu yapmaktır. Bir tane atkuyruğu tam tepe bölgesine, bir tanesini ise on santim aşağısına yaparak saçlarınızı on santim uzun gösterebilirsiniz.

Uzunlu Kısalı Saçları Toplamak

Günümüzde moda olan katlı saç kesimi, topuz veya atkuyruğu yaparken saçların sağdan soldan çıkmasını sağlar. Oysa evde bulunan eski bir rimel fırçasının üzerine saç spreyi sıkarak çıkan saçların üzerine sürmeniz yeterli olacaktır. Böylece saçlarınız topladığınız yerde sabit bir şekilde kalır. Yine evde hazırladığınız doğal saç spreyi de saçlarınızı toplamanız konusunda işinize yarayacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+