Saç Dövmesi Nereden Alınır?

Son yıllarda yaşanan dövme çılgınlığı, saçlar için hazırlanan metalik dövmeler ile değişik bir boyut kazanmıştır. Saça uygulaması oldukça kolay olan bu dövmeler, değişiklik yapmaktan hoşlanan kadınlar için oldukça büyük kolaylık sağlar. Sanki değişik bir taç takmış izlenimi veren saç dövmeleri, Kylie Jenner sayesinde, tüm kadınların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Topuz, atkuyruğu gibi toplanmış saçları rahat ve şık bulan kadınlar için ideal olan bu dövmeleri, yalnızca 5 dakika içinde yapmanız mümkündür. Ayrıca ışıltılı giyinmeyi seven kız çocukları için de kullanılabilir. Altın veya gümüş renkli metallerden yapılmış desenleri mevcuttur. Piyasada, tıpkı vücuda bastırılan dövmeler gibi değişik desenli olan modelleri bulunmaktadır.

hb

Saç Dövmeleri Saça Nasıl Uygulanır?

Saç dövmesinin deseni seçilip, saçlar toplandıktan sonra, ilk olarak saçın desen verilmek istenen kısmına; dövme yerleştirilip yapıştırılmalıdır. Yapıştırılan dövmenin üzerine ıslak pamuk ile bir süre üstten hafifçe baskı yapılmalıdır. Islanan ve saçların üzerinde desenler çıkartan bu uygulama, yaklaşık 4-5 dakika içinde tamamlanır. İstediğiniz deseni seçmeniz hatta isterseniz hem altın rengi metal hem gümüş rengi metal kullanılan desenleri, aynı anda saçınıza uygulamanız mümkündür. Etnik tarzı anımsatan saç dövmeleri, sade giysilerinizi canlandırmak için ideal olur. Metal makyajın ve metal ağırlıklı giysilerin moda olduğu bu sezonda, saçlardaki ışıltı oldukça dikkat çekici duracaktır.

Saç Dövmesi Ne Zaman Saçtan Çıkar?

Saç dövmeleri, genellikle tek kullanımlık olarak satılır. Yani saça uyguladığınız metalik dövme, saçınızı yıkadığınız anda silinecektir. Bu sebeple de saç boyaları gibi değerlendirilemez. Özellikle kahverengi veya siyah saçlarda oldukça gösterişli duran bu dövmeler, saçlarınıza her hangi bir zarar vermez.

Saç Dövmesini Nereden Alabilirim?

Saç dövmelerinin altın veya gümüş rengi mevcuttur. İnce veya kalın birçok deseni bulunan bu dövmeler, bazen taç şeklinde bazen ise tek bir motif şeklindedir. İsterseniz bir adet saç dövmesini kullanabilir, isterseniz ise birkaç saç dövmesini aynı anda saçınıza uygulayabilirsiniz. Tüm dünyada kullanımı yavaşça artan saç dövmelerini, internet üzerinden sipariş vermeniz yeterli olur. Oldukça hesaplı olan bu dövmelerin kutusundan, birkaç kullanımlık saç dövmesi çıkmaktadır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+