Sabah Erken Kalkmayı Sevmek

Yıllardır çalışan ve her sabah erkenden kalkıp işe gitmek zorunda kalan insanların, en büyük hayali sabah doyasıya uyumaktır. Oysa sabah erken kalkmanın hem vücuda hem iş hayatına oldukça fazla faydası vardır. Sabah erken kalkıldığında; gün doğumunu seyretme,  güzel bir kahvaltı yapmak, spora vakit ayırmak ve hatta işe yürüyerek gitme şansınız olacaktır. Sabah geç saatlere kadar uyuyanların ise her şey için acelesi olur. Öyle büyük bir koşuşturma yaşanır ki bazen dostlar ile yapılan telefon muhabbetleri bile zaman kaybetmeye yol açabilmektedir. Sabah geç kalkan insanlar zaten gece çok geç saatlerde yatar. Gözlerde şişme, hafızada bulanıklık, hareketlerde yavaşlık gece geç yatıp sabah çok uyuyan insanların yaşayabileceği sıkıntılar arasındadır. Sabahleyin daha erken kalkmak için ise bazı alışkanlıkları benimsemek gerekir.

sbh1

Sabah Erken Kalkabilmek İçin Hangi Önlemler Alınabilir?

Sabah erken kalkmak için ilk önce kişinin erken kalkma kararı alması önemlidir. Sonra bunu alışkanlık haline getirmek için bazı programlar yapılır. İlk birkaç gün zorlanmaya sebep olan erken kalkmak, bir süre sonra alışkanlık haline gelecektir.

1- Spor, gece rahat uyumak için her gün düzenli yapılmalıdır. Böylece sabah kendinizi daha dinç ve enerjik hissedebilir ve sabah dinlenmiş kalkabilirsiniz. Özelliklede sporu sabah saatlerinde yapmak, gün boyu kendinizi 10 yaş gençleşmiş hissetmenizi sağlayacaktır.

2- Sabah erken kalkmak için kurulan saat, yataktan olabildiğince uzak olmalıdır. Yatağın başına yerleştirilen saatler, defalarca alarmın kapatılmasını sağlar. Kısaca yatakta kalkmak ve kalkmamak arasında verilen mücadele kalkmanın zorlaşmasını sağlayacaktır.

3- Sabah erken kalkıldığında hayatın ne kadar rahat olduğunu her gün birkaç defa düşünmek önemlidir. Hiç telaşa kapılmadan yapılan kahvaltı, gün boyu koşuşturma olmadan yapılan rutin işler, sizi sabah erken kalkmaya yöneltecektir.

4-  Sabah Erken kalkıldığında oluşan boş vakitleri istekleriniz doğrultusunda değerlendirin. Yıllardır çok istemenize rağmen yapamadığınız; kitap okuma, televizyon seyretme, sinema ya da tiyatroya gitme sizi sabah daha erken kalkmaya yönlendirecektir. Boş vakitlerin verdiği mutluluk, sabah erken kalkmayı alışkanlık haline getirmeniz için iyi bir fırsat olur.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+