Randevuya Gitmeden Önce Ne Yapılmalı?

Randevu kelime anlamı olarak; belli bir saatte, belli bir yerde, iki veya daha çok kişi arasında kararlaştırılan buluşma demektir. Biri ya da birileriyle buluşmaya gitmeden önce, neler yapılmalıdır. Randevu hazırlığı yapamaya başlamadan önce buluşmanın amacı düşünülmeli ve hazırlıkları ona göre yapılmalıdır. Randevu özel bir randevu ise romantik bir ortam ve giysiler tercih edilir. Randevu iş ya da resmi bir buluşma ise giysiler yine o yönde değişiklik gösterecektir. Fakat her randevuda dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunur.

gtt

Aşırıya Kaçmayın

Buluşma öncesi hazırlık sırasında, kendinizi olduğundan farklı yansıtacak her türlü kıyafet, saç şekli ve makyajdan uzak durun. Doğal olmak, her zaman karşı tarafı etkilemektedir. Ancak burada bahsettiğimiz aşırılık konusu, tabii ki temiz ve bakımlı görünmeniz gerekir. Kendinizi rahat hissettiğiniz, daha önce giyip üzerinizde beğendiğiniz bir kıyafet, işinizi kolaylaştıracaktır.

Güler yüzlü Olun Ve Bekletmeyin

Her ne kadar ilk buluşmadan dolayı heyecanlı olsanız da bunu yansıtmamaya çalışın. Aşırıya kaçmadan güler yüzlü olun. Bu sizi de karşı tarafı da rahatlatacaktır. Bekletilmeyi kimse sevmez. Bu yüzden buluşacağınız yere, belirlediğiniz saatten daha erken gitmek için hazırlanın.

Temkinli Konuşun ve Dinleyin

Karşınızdaki kişiyi ilk defa görüyorsanız ve onun hakkında çok az bilgiye sahipseniz, dikkatli konuşmalısınız. Konuşacağınız konuları tam olarak belirlemediyseniz karşı tarafı dinlemeyi tercih edebilirsiniz. Bu, buluştuğunuz kişi hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca iyi bir dinleyici olarak, karşı tarafın, her tavrını görme ve tanıma şansınız olur. Sonraki randevuda konuşacaklarınız bu şekilde kafanızda daha net canlanır.

İş Randevularına Gitmeden Önce Neler Yapılmalıdır?

İşveren sizin işe uygun olup olmadığınızı sorgulamak için iş ile ilgili bilgilerinizi değerlendirmeye alacaktır. Görüşmeye gitmeden önce işin ayrıntılarını araştırmak, kendinizi sorulacak sorulara hazırlamak ve konuşacağınız tahmini konuları önceden düşünmek size başarı katacaktır. Bildiğiniz yabancı diller, bilgisayar programları, mesleki yeterlilik ile ilgili belge ve sertifikalar ne kadar çoksa işe alınma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Randevunuza gitmeden bunları da hazırlanıp yanınızda götürürseniz görüşme esnasında size artı puan katacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+