Platonik Aşk Nasıl Olur?

Her insanın hayatında en az bir defa yaşadığı platonik aşk; hoşlanma ve hayranlık karışımı bir duygu olarak ifade edilebilir. Öyle ki platonik olarak âşık olunan kişi, karşı cinsin duygularında çoğu zaman habersizdir. Genellikle de hiçbir zaman söylenemez. Gizlice takip etmek, her karşılaşma anının hafızada tekrar canlandırılması ve düşlerde yaşatılan gizli sevgidir. Hiçbir karşılık beklenmeden sadece uzaktan uzağa devam eden bir duygu olduğu için de duyguların en temizidir. Bazen, yıllarca devam eden, kişiyi yemeden içmeden kesen platonik aşklar vardır. Hayallerde uzun süre yaşatılan sevgi, belki kelimelere dökülse o kadar uzun sürmeyecektir. Zaten günümüzde en yoğun yaşanan boşanmalar da büyük aşklarla başlayan evliliklerde gerçekleşir.

Platonik Aşk Nasıl İfade Edilir?

Bakışı, gülüşü, her hali, her tavrı hayranlıkla izlenen, o anda yanında olması için her dakika dua edilen platonik olarak âşık olunan kişi, aslında hayallerde canlandırıldığı kadar mükemmel değildir. Hissedilen derin duygular, adeta onu ilah gibi görmenizi sağlar. Her karşılaşmada ‘’bana bakıyor mu? ‘’, ‘’O da benden hoşlanıyor mu? ‘’ hissi, platonik aşk devam ettiği sürece devam edecektir. Oysa karşı taraf hisleri bir öğrense o zaman belki platonik değil gerçek aşk başlar. Ama aşkı bu derece saf ve karşılıksız yaşamak ayrı bir güzeldir. Sadece hayallerde canlandırılan, platonik olarak âşık olunan kişinin, gerçek hali çoğu zaman hayal kırıklığı yaratmaktadır. İşe giderken her gün sadece bir defa gördüğünüz, seyahatlerde sadece kısa bir süre arkadaşlık yaptığınız veya okulda yıllarca beraber öğrenim görülmesine rağmen söylemeden âşık olduğunuz kişiler mutlaka vardır. Uzun süre onu görebilmek amacı ile yaşadığınız kişiyi, unutmakta çok kolay olmayacaktır.

platonik aşk 1

Platonik Aşk Nasıl Unutulur?

Hayallerde, bu kadar mükemmel olarak canlandırılan kişiyi, düşünmemek mümkün değildir. Bu derin duygulardan kısa süre içinde kurtulmak için gerçek bir ilişki yaşamak, yeni ortamlara girmek, düşüncelerinizi kontrol altında tutmak ve platonik olarak âşık olunan kişinin olumsuz yönlerine yoğunlaşmak, gerekir. Sizin duygularınızı fark edemediği için muhtemelen de duygu yoksunu biridir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+