Pişirme Tekniği İle Makyaj

Her geçen gün yeni makyaj teknikleri eklenerek, kadınların daha güzel ve alımlı görünmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Bu tekniklerin büyük çoğunluğu ise dünyaca ünlü film yıldızlarının güzellik ve makyaj sırları takip edilerek elde edilmektedir. Son makyaj trendi ise makyajda pişirme tekniğinin kullanılmasıdır. Bu tekniğin ne avantajı var derseniz; sabah saatlerinde yapılan makyajın uzun süre yüzde sabit kalmasını sağlaması en büyük avantajıdır. Kullanılan renklerin normal makyaja göre çok daha parlak olması ve yüz konturunu ortaya çıkartması diğer avantajları arasındadır. Makyajda baking tekniği olarak adlandırılan ve Kim Kardashian gibi birçok ünlünün kullandığı bu makyaj; ayrıca gözlerin, şakakların daha fazla ortaya çıkmasını sağlar, kırışıklıkların tamamen kaybolmasına ve cildin daha pürüzsüz görünmesine yol açıyor.

006

Makyajda Pişirme Tekniği Nedir?

Pişirme tekniği ile makyaj yapabilmek için ilk olarak özel bir şeffaf pudraya ihtiyacınız vardır. Makyajda pişirme tekniği genellikle porselen makyajda kullanılan bir yöntemdir. Özelliği ise kullanılan makyaj ürünlerinin ısınarak, vücut ısısına uyum sağlamasıdır. Bu sebeple de baking yani pişirme tekniği diye adlandırılır.

Pişirme(Baking)Tekniği İle Makyaj Yapımı

1-  Pişirme tekniği ile makyaja ilk başlarken, göz çevresine uygun bir göz kremi sürülerek, derinin kremi emmesi beklenir. Bu işlem göz çevresindeki kırışıklıkların görünürlüğünün azaltılması açısından önemlidir.

2-  Bir sonraki aşama ise ten renginiz ile uyumlu olan bir gözaltı kapatıcısı ile göz çevrenizin ve varsa göz torbalarının üzerini iki kat kapatmaktır. Fakat unutmamak gerekir ki pişirme tekniğinde makyaj malzemelerini bol miktarda kullanmak gerekir.

3-  Göz kapatıcısının üzerine, özel alınan yarı saydam pudrayı bolca sürüp, göz çevresinin sabitlenmesini sağlayın.

4- Son aşama ise makyajın pişirme tekniği ile sabitlenmesi aşamasıdır. Bütün yüze, ten rengine uygun ayrı bir pudra, çok bol şekilde sürülerek, üçgen pudra fırçası yardımı ile dairesel hareketler yaparak, pudranın emilmesi gerekmektedir. Yaklaşık on dakika beklendikten sonra deri pudrayı aynı ısıya getirerek emer. On dakikanın sonunda artan pudrayı ciltten tekrar temizlemek mümkündür. Bu yöntem ile yapılan makyajda cilt daha pürüzsüz ve ışıltılı görünür.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+