Periscopeden Para Kazanmak

Ünlü olmak birçok insanın hayalidir. Şöhretin yanı sıra beraberinde getireceği para ve güç insanları cezbeder. Yıllar boyunca ünlü olabilmek için denenebilecek her yolu deneyenler internetin yeni bir uygulaması olan periscope ile bu hayallerine kavuşabilirler. Facebook ve instagram ile herkes fotoğraflarını paylaşmaya başladı. Bu paylaşımlar kişiye az da olsa ünlü olma hayalini yaşattı. Arkasından twitter ile herkes kendi basınının editörü oldu. Vineler kişileri yayın hayatına bir adım daha yaklaştırdı. Artık sosyal medyanın yarattığı ünlüler hayatımızda ve her kesim tarafından tanınıyorlar. Sosyal medyanın gücü tartışılmaz bir gerçektir. Her gün yeni bir uygulama ile yaşantımızda yer eden sosyal medyanın son sürprizi periscope popülaritesini gün geçtikçe daha da arttırmaktadır.

q

Periscope Nedir?

Periscope son günlerde sıkça duyulan bir uygulamadır. Yayın hayatına başlayalı kısa bir zaman olmasına rağmen çok sayıda katılım ile büyük bir hızla büyümektedir. Amaç isteyen kişinin neredeyse kendine ait bir kanala sahip olması ve bu kanaldan canlı yayın yapması olarak özetlenebilir. İnsanların birbirlerinin özel hayatına duydukları meraktan beslenen bu uygulama birçok ünlünün de kullandığı bir uygulamadır. Bulunduğu mekânı, dinlediği şarkıyı ya da şahit olduğu tartışmayı takipçilerine canlı yayında paylaşan insanların sayısı giderek artmaktadır.

Tavsiyem bu konulara da bakmanız;

>>Evde İnternetten Para Kazanmak

>>Anket Doldurularak Para Kazanmak

Periscope İle Nasıl Para Kazanılır?

Periscope sayesinde artık isteyen herkes kendi kanalının yönetmeni, kameramanı, sunucusu kısacası her şeyi olabiliyor. Bu uygulama ile sokaktaki herhangi bir kişi tarihi bir ana tanıklık ettiğinde kendi kanalından canlı yayınla bunu dünya ile paylaşabilecek. Bu şekilde kanalına reklam vs. alarak gelir elde edebilecektir.Böyle düşününce periscope’un hayatımızda kaplayacağı yerin büyüklüğünü kestirmek mümkündür. Periscope kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle amacınızı net olarak belirlemeniz gereklidir. Ne paylaşmak isteniyorsa ona uygun hareket edilmesi takipçi sayısını arttıracaktır. Çekimin yapılacağı mekânın ışığı çekim için önemlidir. Orijinal konular ve gündeme uygun çekimler tercih etmekte fayda vardır. Diğer insanların canlı yayınlarını takip etmek hem onların da sizi takip etmesini sağlar hem de gündem hakkında fikir sahibi olmanızı kolaylaştırır.  Çekim yaparken telefonu fazla sallamamaya özen göstermelidir. Bir başka önemli konu da giyimdir. Ekranda hoş görünmek için kıyafet seçimine dikkat edilmelidir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+