Patronumun Beni Sevmesini Nasıl Sağlarım?

İş yerleri insanların vakitlerinin büyük bölümünü geçirdiği yerlerdir. Hal böyle olunca orada yaşanan duygular önem kazanmaktadır. İnsanoğlunun en büyük korkularından biri de sevilmeme korkusudur. İtiraf edilmese bile kişiler girdikleri ortamda birilerinin kendilerini sevmemesinden tedirginlik duyarlar. Yeni başlanan bir işte iş arkadaşlarıyla iyi ilişkiler kurabilmek kadar patronun sevgisini kazanma isteği de zihni meşgul eder. Başlangıçta her iki tarafın birbirlerini tanıması için zaman gereklidir. Çoğu zaman ön yargılarla hareket etmek kişiyi hataya düşürür. Hemen hemen bütün iş yerlerinde patronların çalışanlarından beklentileri aynıdır. Güler yüzlü, çalışkan, dürüst, düzgün giyimli ve işyerinde arkadaşlarıyla iletişimi sorunsuz çalışanlar her zaman takdir edilir.

İşe Vaktinde Gidin

Elemanların işe vaktinde gelmemesi, işverenlerin en çok şikâyetçi olduğu konulardan biridir. Sağlık sorunları gibi çok önemli bir sebep olmadıkça işe zamanında gelinmesi gereklidir. Alışkanlık haline getirilen gecikmeler patron tarafından hoş karşılanmaz. Bir de yıllık izinler dışında gerekli gereksiz alınan izinler hem işlerin aksamasına sebep olur hem de patronun gözünde tembel bir çalışan izlenimi bırakmanıza neden olur.

İşyerinde Kılık Kıyafetinize Dikkat Edin

İş dışında kalan zamanlarda kişilerin kıyafetleri kimseyi ilgilendirmez. Ancak iş ortamında bir firma temsil edildiği için kılık kıyafete özen gösterilmelidir. Temiz ve ütülü kıyafetlerle işe gelinmeli, kişisel bakım da ihmal edilmemelidir. Çalışma ortamında dekolte kıyafetler tercih etmekten kaçınılmalıdır.

Arkadaşlık İlişkilerinde Ölçüyü Kaçırmayın

İşyerinde geçirilen zaman uzun olunca kişilerle paylaşımlar artar. Bu da arkadaşlığın biraz ötesine geçen arkadaşlıklar kurulmasına neden olur. İş arkadaşlarıyla kurulan ilişkilerde samimi olmadan önce kişiyi iyice tanımakta fayda vardır. Fazla tanımadan gereğinden çok samimi olmak sıklıkla problemlere neden olur. Tanıdıktan sonra uzak durma kararı alınsa bile çalışma ortamında gereksiz gerginlikler yaşanması olasıdır. Böyle olumsuzlukların kaynağı olduğu düşünülen insanlar çalışma hayatında işverenler tarafından tercih edilmezler.

ffyy

Hayatın getirileri herkes için her zaman iyi sonuçlar doğurmamaktadır. Ancak ne olursa olsun işe gelindiği zaman özel hayatta yaşanan olumsuzluklar bir kenara bırakılmalı elden geldiğince pozitif bir izlenim vermeye çalışılmalıdır. Mutlu insanlar etraflarındakileri de mutlu ederler. İşyerindeki huzur ise en çok patronu mutlu eder.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+