Patronumun Bana Âşık Olduğunu Nasıl Anlarım Acaba?

İş yerleri, çok uzun saatlerin geçirildiği mekânlardır. Böyle olunca da çalışanların arasında dostça veya duygusal yakınlaşmaların yaşanması kaçınılmaz olur. Eski Türk filmlerinde en çok işlenen konulardan biri, patrona âşık olmaktır. Bazen ise tersi olur ve patron çalışana âşık olur. İşveren ile çalışan arasındaki duygusal ilişki bazen taraflardan birinin yanlış anlamasına sebep olabilmektedir. Yanlış anlama sonucunda oluşan yakınlığın ise sonuçları her iki tarafın üzülmesine hatta diğer çalışanlar arasında dedikoduların yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple patron ve çalışan arasındaki yakınlaşma, mümkün olduğu kadar zamana yayılmalı ve tarafların duygularından emin olmaları için beklenmelidir. Patronunuzun sizden hoşlandığını anlamanın değişik birkaç yöntemi bulunur.

vö

Bahaneler İle Sizi Odasına Çağırıyor mu?

İnsan hoşlandığı kişiyi, sürekli yakınında görmek ve sesini duymak ister. Patronunuz sizden hoşlanıyorsa, sizi yanında görebilmek için iş yükünüzü artıracak ve sizi sık sık odasına çağıracaktır. Patronunuzun duygularından emin olmak için; işe girdiğiniz ilk dönemleri ve son yaklaşımları gözden geçirmeniz faydalı olur. Örneğin; son günlerde patronunuzun odasına kaç defa girdiniz?

Sizi Takdir Ettiğini Söyleyerek Sürekli Fikrinizi Alıyor mu?

İşini iyi yapan çalışanlar, zaten patronlardan yeterince övgü alır. Fakat yapılan övgüler işinizin dışındaki; fikirleriniz ve görüntünüz içinse muhtemelen patronunuz size âşıktır. Âşık insan; her gün ne giyindiğinizi takip eder, her söylediğinizi onaylar ve siz zaten duygularında samimi olduğunu hissedersiniz. Aşk gibi bir her tutumdan belli olan bir duygu söz konusu olduğunda, samimi olmayan insanın söylediği sözleri, zaten anında fark edebilirsiniz.

Konuşurken Gözlerinize Bakıyor mu?

Aşkı ve hayranlığı, en çabuk gözlerden anlayabilirsiniz. Âşık olan insan, gözlerini sizden alamaz. Üsteli yüzeysel bir bakışta değildir bu. Göz bebekleri sizi görünce büyür ve parlar. Şayet, her göz göze geldiğinizde, sizde bir heyecan oluşuyor ve patronunuzda heyecanlanıyorsa, sizden hoşlanıyor hatta patronunuz size âşık demektir. Önemli olan ise bu ilişkiyi doğru devam ettirmektir. Çünkü patron ve işveren arasındaki yakınlaşma, bazen çirkin boyutlara ulaşabilir. Bu sebeple bu ilişkinin tüm yönlerini düşünmek gelecekte üzülmenizi önleyecektir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+