Okul Makyajı Nasıl Yapılır?

Okullarda, serbest kıyafet sistemine geçildikten sonra, birçok genç liseli, gösterişli giysileri ile nude renklerde makyaj yaparak okula gider. Bu doğal makyaj ise öğretmenlerin ve diğer öğrencilerin, makyaj yapıldığını anlamasına engel olur. Çünkü her ne kadar kıyafetler serbest olsa da okulda belirgin makyaj yapmak, öğretmenler ile problem yaşanmasına sebep olacaktır. Okul makyajı yapmak için ilk adım; cildin uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmesidir. Böylece kozmetik ürünlerin cilde zarar vermesini önleyebilirsiniz. Okul makyajında diğer dikkat edilmesi gereken ayrıntı ise kullanılan renklerin cilt tonuna uygun olmasıdır. Yanlış renklerde kullanılan makyaj malzemeleri, makyajın fark edilmesini ve makyajın ciltte sırıtmasını sağlar.

pp

Adım Adım Okul Makyajı

1. Adım Cilt Rengine Uygun Fondöten

Nemlendirici ile yumuşatılan cilde, cilt rengine uygun bir fondöten sürülmelidir. Bu fondöten, fırça yardımı ile yuvarlak hareketler yapılarak cilde yedirilir. Kaliteli markalardan seçilen fondöten, cilt yüzeyinde bir tabaka gibi durmaz. Cilt fondöteni emer ve nefes alır.

2. Adım Uygun Bir Kapatıcı

Ergenlik döneminde, sivilcelerin oluşması kaçınılmazdır. Uygun renkte bir kapatıcı edinerek, sivilcelerin ve lekelerin üzerine sürebilirsiniz. Bu sayede fondötenin kapatamadığı izleri yok etme şansın olacaktır. Yine edinilen kapatıcının renk tonu, cilt rengi ile aynı olmalıdır.

3. Adım Allık

Allık, her yaşta makyajın vazgeçilmez parçasıdır. Yüzü daha canlı ve zayıf gösterir. Bu sebeple şeftali tonlarında edindiğiniz bir allığı, yanakların hemen üzerine sürerek, iyice yaymalısınız. Dağıtılmayan allık, yanaklarda aşırı kızarıklıklara ve yapay bir görüntüye sebep olur.

4. Adım Kirpikleri Uzatan Maskara

Göz kalemi kullanılması, okul makyajında fazla dikkat çekici duracaktır. Fakat kirpikleri dolgun gösteren bir maskara edinerek ve gözlerin içine beyaz kalem sürerek, gözlerin güzelliğini ön plana çıkartabilirsiniz. Piyasada satılan bazı maskaralar, kirpikleri hem uzun hem daha dolgun gösterir. Maskarayı bir kat sürmeli ve kuruması için 5 dakika bekleyip, tekrar bir kat daha sürmelisiniz.

5. Adım Dudaklarında Neme İhtiyacı Var

Dudaklarda gün içinde kuruma ve çatlamalar olur. Dudaklar için edineceğiniz parlatıcı veya nude ruj, dudakların daha dolgun durmasını sağlarken, ayrıca nemini de korur. Ten rengi parlatıcı veya nude renk ruj sürmek, makyajın tamamlanmasını sağlayacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+