Ofis İçinde Sevgili Olmak

Ofis ilişkisi saklanmalı mı?

Sanal ortamda yapılan bir araştırmaya göre ilişkilerin %40’ı iş ortamında ki arkadaşlarıyla başlıyor ki günde en az 9 saat gördüğünüz kişi ile aranızda bir ilişkinin başlaması oldukça normal. Bu ilişkinin gizlenip gizlenmemesi ile ilgili kafalarda bir çok soru işareti var. Eğer ilişkiniz ciddi boyuta taşıyıp, evelenmek veya nişanlanırsanız tabi ki normal olarak saklamaya gerek yok fakat eğer sadece flört olarak devam ederse ilerleyen zamanlarda patronunuz tarafından bu ilişki ciddiyetsizlik olarak algılanacaktır. Bu da sizin iş hayatınızı riske sokacaktır.

Kısıtlamalar

İş hayatınızda ki o itibarınızı kaybetmek istemiyorsanız. Kontrolü elinize almanız gerekmektedir. Bir yerinde çalışırken fotokopi makinası önünde öpüşen bir çift görürseniz ne hissedersiniz? İşte siz de böyle bir şey yapmaya kalkarsanız itibarınızı kaybedersiniz. Bu yüzden bazı kısıtlamalar getirmeniz gerekmektedir. Kontrollü davranışlar sergilemelisiniz ve iş hayatınıza özel hayatınızı karıştırmamanız gerekir ki eşinizle yada sevgilinizle aynı iş ortamında çalışıyorsanız bu iş oldukça zor olacaktır.

ofis içinde sevgili olmak 1

Patronunuz yada müşteriniz ise ne olur?

Eğer flörtünüz sizin patronunuz ise bunu flörtünüzün patronu bilmemesi gerekiyor. Müşteriniz ile flört ederken de bu ilişkiden patronunuzun haberinin olması gerekiyor çünkü bu ilişkinin şirket işlerini etkileyeceği düşünülecektir. Değişik tedbirler alınacaktır.
 
Eğer patronunuzla ilişkiniz ciddi değilse sadece takılmak gibiyse dışarıda buluşmanıza gerek yok ilişkinizi gizli gizli yürütmeniz gerekiyor. Ciddi bir ilişkiye başladığınız zaman bunu ofis ile paylaşabilirsiniz. Eğer ciddi bir de yaptırım olursa kimsenin yadırgamayacağından eminiz.

Öğle arası ve kahve arası

Öğle molasında yada kahve molalarını kiminle geçirdiğiniz önemli değil asıl önemli olan arkadaşlarınızın bu zamanları sizinle geçirip geçirmediği.
 
Bu durumda iş arkadaşlarınızla aranızı bozmak istemeyeceksiniz. Ancak ilişkinizi gizlemek için iş arkadaşlarınızın yaptıklarından haberdar olmanız gerekiyor. Ayrıca onların desteğinin arkanızda olması lazım. Bu yüzden tüm ekip arkadaşlarına her zaman yakın ol.
 
Aşırı yakınlaştığınız kişiyle dikkat çekebilirsiniz. Tüm dikkatleri üzerinizde toplamak istemezsiniz. Bu yüzden buluşma saatlerini iş saatlerinden ayırmanız gerekecek. Bu en sağlıklı ve güvenlisi olacaktır.

Giriş çıkışlar

Eğer iş yerine farklı girişlerden aradan belirli zamanlar varken giriyorsanız en doğrusunu yapıyorsunuz demektir. Çünkü her gün aynı kapıdan aynı andan giren çiftler dikkat çeker. Tüm yolu birlikte geldiğiniz düşünülecektir. Bu yüzden ilişkinin güvenliği için bu giriş çıkış saatlerini iyi ayarlamanız gerekmektedir.
 
Fakat asıl önemli olan ilişkinin başından bu zamana size ve ilişkiye sahip çıkıyor mu? Uzun süreli bir ilişki mi istiyor yoksa gönlümü eğlendirmek ve macera mı istiyor? Bunu tespit etmeniz gerekmekte.

Yılsonu partileri

Yıl sonu partilerini atlayıp o günü birbirinize ayırmayı düşünebilirsiniz fakat bu tamamen yanlış bir düşünce. Çünkü o partiler sizin iş ilişkiniz ve kariyeriniz için oldukça önemlidir bu yüzden o partiye katılmanız gerekmektedir. Fakat parti sırasında bir birinizle aşırı samimi davranışlardan kaçınmalısınız o kadar kişinin içinde bu yaptıklarınız ilişkinizi ilan etmek olur. Kokteyl de aşırı alkolden de kaçının çok fazla sarhoş olursanız bir anda kendinizi onun kollarına atabilirsiniz. Tam bir intihar. Hiç risk almaya gerek yok. İş arkadaşlarınızla sosyalleşmeye bakın, kola ya da meyve suyu için.

Ayrılırsanız ne olacak?

Sağduyulu ve mantıklı olun. O sizi terk etse bile geçmişe dönük sırları gün yüzüne dökmeniz gerekmemekte. O sayfa kapandı ve bunu olgunlukla karşılamanız gerekiyor. Dim dik ayakta durun ve bu dik duruşunuzu asla bozmayın taviz bile vermeyin. Güçlü olduğunuzun farkında olsun.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+