Odaya Sinen Sigara Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Son yıllarda uygulanan kapalı alanlarda sigara içme yasağına rağmen, ev ortamında sigara içilmeye devam edilmektedir. Çocukların sağlığını tehlikeye atan sigara dumanı, ev havalandırılsa dahi kolayca evden çıkmaz. Sigara kullanmayanların, daha yoğun hissettiği sigara kokusu, çok içilen evlerde duvarlara sinmekte ve evin ağır bir havaya bürünmesine sebep olmaktadır. Özellikle küllükler gün boyu dolu bırakıldığında, oluşan koku kolayca giderilemez. Bu sebeple yoğun sigara içilen evlerde bazı önlemler alınarak, sigara kokusunun eve sinmesi engellenebilir. Pratik olan bu yöntemler sayesinde, evinizin tekrar eski kokusuna kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

sigara-kokusu

 Sigara İçilen Odada Mum Yakılarak Sigara Kokusu Önlenebilir

sigara-kokusu-2Henüz sigara içmeye başlamadan; odanın ortasında, bir veya birkaç tane mum yakarak, mumun sigara dumanını çekmesi sağlanabilmektedir. Yakılan mum dekoratif ve kokulu mumlardan seçilerek, evin hoş bir kokuya kavuşması da sağlanabilir. Sigara dumanını yok etmekte oldukça etkili olan bu yöntem, kapalı ortamda sigara içenlerin imdadına yetişmektedir.

 Sigara İçilen Odada Sirke Bulundurmak

Sigara içilen odanın bir köşesine, bir kâse içinde bir miktar elma sirkesi ve hamur kabartma tozu karıştırılarak yerleştirilir. Odaya sinen sigara kokusunu, sirke vesigara-kokusu-3 kabartma tozu karışımı kısa bir sürede çekecektir. Sirke kokusundan hoşlanmayanlar, gece yatarken odaya bu karışımı yerleştirip sabaha kadar, sigara kokusunu çekmesini sağlayabilmektedir. Sirke kokusu uçucu bir madde olduğu için, kısa süre sonra evden kokusu tamamen kaybolacaktır. Ayrıca sirke, zaten ev temizliğinde yoğun kullanılan doğal bir maddedir ve çocuklu ailelerin kimyasal karıştırmadan sirke ile evdeki tüm eşyaları temizleme olanağı bulunmaktadır.

Limon İle Sigara Kokusundan Kurtulmak

Yoğun sigara içilen evlerde, etkili çözümlerden biri de limon parçalarını odanın değişik köşelerine yerleştirmektir. Limon; aromalı ve ferahlatıcı kokusu ile odadaki sigara kokusunu kısa sürede yok etmektedir. Sigara kokusunun yoğunluğuna göre, bir adet limon veya birkaç adet limon, odanın değişik bölümlerine yerleştirebilir. Görüntü ve koku olarak, her insan tarafından sevilen limon, odada birkaç gün kalabilmektedir. Kimyasal karıştırılarak yapılan oda parfümleri yerine, doğal ve ferah olan limon kokusu, evin enerjisini de değiştirecektir.sigara-kokusu-1

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+