Neden İşlerim Ters Gidiyor?

Pozitif insanlar, hayatlarına pozitif insanları çekerler. İnsanlar, birbirlerinin frekanslarından etkilenirler. Pozitif insanlar, genellikle yaşadıkları olaylara da olumlu baktıkları için, olumsuz bir durumdan bile, olumlu bir sonuç çıkarırlar. Neden işlerim ters gidiyor? diye düşünen kişilerin çoğunluğu, negatif düşünen insanlardır. Hayatlarına, olumsuzlukları çektikleri için gerek iş yaşamlarında, gerekse aşk hayatlarında hiçbir şey yolunda gitmez. “Neye elimi atsam kuruyor, işlerim hep ters gidiyor, canım hiçbir şey yapmak istemiyor” diyerek, olumsuzluğu fazlasıyla yaşamlarına çekerler. Bir konuda, ne kadar endişe duyulursa, mutlaka işiniz istediğiniz gibi sonuçlanmayacaktır. Eskilerin dediği gibi bazen;” odun olup kendini ırmağın serin sularına bırakmak” gerekir. Bunu başarabildiğiniz zaman, neden işlerim ters gidiyor?sorusunuda ister istemez bırakırsınız. Bu şekilde olan olumsuz insanlar, çevrelerindeki insanları da rahatsız ve mutsuz ederler. Bu soruyla meşgul oldukları için, gülümsemeyi dahi unutmuşlardır.

zz

Neden İşlerim Ters Gidiyor? Demek Yerine Yapılacaklar

Neden işlerim ters gidiyor? sorusunu cevaplamaktan vazgeçin. Derin bir nefes alın ve elinizdekileri düşünerek şükür edin. Elinizden geldiğince gülümseyin. Gülümsemek pozitif davranmanın ilk adımıdır. Kendinize acıyarak bir ömür geçmez. Acımayı bırakın ve anın tadını çıkarmaya çalışın. Bu anı yaşamayıp, acıtasyon yaparak geçirdiğiniz her dakika, her saniyeyi kaybettiğinizin farkına varın. Farkındalığınızı arttırın ki yaşamınızdaki güzellikleri görmenize yardımcı olsun. Şikayet etmeyi bırakın. Şikayet ettikçe, mutsuzluğunuzu daha da büyütmeye devam edersiniz. Kurduğunuz cümleler hep olumlu olsun, olumsuz konuşmayın. Çevrenizdeki insanlar da bir zaman sonra bu şekilde düşünmenizden ve konuşmanızdan rahatsız olacağı için sizden uzaklaşmak isteyeceklerdir. Sevdiklerinizi gereksiz yere kaybetmeyin.

Olumlu Düşün Ki Olumlu Olsun

Zaman zaman insanlar, istediklerine kolay kavuşurlar ama bazı zamanlar işler hep ters gider. İstediklerine ulaşmanın, sadece hayallerinde olabileceğine inanmaya başlarlar. Buda o kişileri, git gide olumsuz düşünmeye yönlendirir. Aslında istediklerinize kavuşamamayasebep yada olanları kabullenemeyen sizsiniz.Neden işlerim ters gidiyor?düşüncesindenkurtulmadan, isteklerinizi gerçekleştiremezsiniz. Çünkü bu olumsuz tutum yüzünden, önünüze çıkan fırsatları görmeniz imkansız olacaktır. İşinizin ters gitmesi belki de, hayattan bir tecrübe edinmeniz için yada daha iyi bir fırsat ile karşılaşacağınız için olabilir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+