Mutfak Nasıl Dekore Edilir?

Mutfaklar özellikle ev hanımlarının vakitlerinin çoğunu geçirdiği alanlardır. Günümüzde evin yemek pişirmenin dışında arkadaşlarla sohbet etmek için de en çok tercih edilen odası haline gelmiştir. Dolayısıyla mutfak dekorasyonu ev hanımları için önem kazanmıştır. Depolama alanlarının çok olması sizi düzen konusunda oldukça rahatlatacaktır. Mutfak dekore ederken alanın genişliği ve ne tarz bir mutfak istendiği göz önünde bulundurulmalıdır. Son yıllarda açık mutfaklar da tercih edilmektedir. Mutfakta geçirilen zaman baz alındığında hem evde bulunanlarla vakit geçirilmeye devam edilip hem de mutfaktaki işlerin halledilmesi fikri cazip gelmektedir. Misafir ağırlarken salonla mutfak arasındaki gelgite de son veren bu uygulama oldukça rağbet görmektedir. Pişirilen yemeğin kokusu akılda soru işaretleri bıraksa da yeni teknoloji davlumbazlar bu sorunu ortadan kaldırmıştır.

Dar Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?

Öncelikle kafanızda mutfağın olmazsa olmazları yani buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi, evye gibi mutfak eşyalarının yerleşim yerleri planlanmalıdır. Tezgahın devamı olan masalar yerden tasarruf sağlamaktadır. Dolapların açık renk olması alanı olduğundan geniş gösterecektir. Tavana kadar devam eden dolaplar hem size depolama alanı kazandıracak hem de görsel olarak tavanı daha yüksek gösterecektir. Beyaz eşya tercihi ankastreden yana kullanılırsa yine yerden tasarruf etmek mümkün olacaktır. Evyeyi pencere önüne almak da dar mutfaklar için iyi bir çözümdür. Boş duvarlar dar mutfaklar için en büyük kurtarıcılardır. Kullanılacak birkaç raf üzerine konulacak dekoratif objeler mekanı olduğundan geniş gösterme konusunda yardımcı olacaktır.

mutfak dekore etmek

Modern Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Modern mutfak tasarımında öncelik sadelik ve konforun birarada olmasıdır. Keskin hatlara sahip dolaplar ve güçlü modern aydınlatmalarla bunu sağlamak mümkündür. Son yıllarda modern mutfaklarda özellikle parlak mutfak dolapları kullanılmaktadır. Lake mutfak dolaplarında özellikle kırmızı, lila, turuncu , yeşil renkler sık kullanılmaktadır. Zeminde açık renk döşeme tercihiyle mutfakta tam bir modern hava yakalanabilmektedir. Bembeyaz mutfak dolapları kullanarak da modern bir hava yaratmak mümkündür. Zeminde ve duvarlarda çarpıcı renklerle aynı etkiyi yaratmak mümkündür. Mutfak dolaplarında metal kulplar kullanmak modern mutfak dekorasyonunun tamamlayıcı unsurlarından biridir.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+