Lisede Saç Uzatmak Serbest mi?

Liseye başlayan çocuklar, tam ergenlik döneminde olduğu için kendi dış görüntüsüne çok önem vermektedir. Bu dönemde daha güzel veya yakışıklı görünme çabası, tamamen kendine güven kazanmak ve yaşıtlarının içinde kabul edilmek içindir. Bu sebepledir ki okullarda giyim kuşam serbestliği ile birlikte erkek çocukların saç uzatması artık yasak değildir. Tabi saç uzatma yasağının kalkması, sakal bırakılabileceği, makyaj yapılabileceği, mini etekle okula gidilebileceği, dar pantolon ve tayt giyilebileceği anlamına gelmez. Temiz ve doğal şekillendirilmiş saçların, boyanmadan sade kullanılabileceği anlamı taşımaktadır. Lise dönemindeki çocukların; her gün jöle sürülmüş, kabartılmış veya sarıya boyanmış saçlar ile okula gitmesi, bir süre sonra derslerinde verim kaybı yaşamasına sebep olacaktır. Zaten yaş itibarı ile güzelliğinin ve yakışıklılığının doruğunda olan lise talebelerinin, bu yıllarda gösterişli olmak için çaba göstermesi de tamamen anlamsızdır. Lise yönetmeliğine uygun kız öğrencilerin kullanabileceği saç modelleri için en güzel lise saç modelleri yazısını incelemenizi tavsiye ederim. Bu modellerin hepsi lise için sorunsuz modellerdir.

lise saç uzatmak

Liseye Giden Erkek Çocukların Saç Uzatması Serbest mi?

Lise yıllarında; dikkat çekme çabasında olan erkek çocukların saç uzatmasına da kız çocuklar gibi bir kural getirilmemiştir. Bazı okullardan, saçını uzatan erkek çocukları için tepki gelebilir. Bu tamamen okulun uygulamasına kalmıştır. Fakat öğrencilerin sakal ve bıyık bırakması tamamen yasaktır. Her gün temiz ve bakımlı gelinmesi, öğrenci imajının zedelenmemesi için sakal ve bıyık bırakan erkek öğrenciler, okul tarafında anında uyarılacak ve gerektiğinde disipline sevk edilecektir.

>>Lise Saç Modelleri

>>Çabuk Saç Uzatmak

>>Saç Şekillendirme Hileleri

Liseye Giden Kız Çocukların Saç Uzatması Serbest mi?

Zaten şimdiye kadar, kız çocuklarının saç boyutu ile ilgili bir düzenleme yapılmamıştı. Saçı uzun olan kız çocuklarının, saçını bağlayarak okula girmesi gerekmekteydi. Son yıllarda yapılan düzenlemede, saç şekli ile ilgili uygulama, okul yönetiminin tercihine bırakılmıştır. Bazı okullarda, saçı uzun olan kız öğrenciler, saçlarını açık bırakıp şekillendirerek okula rahatlıkla girebilmektedir. Bazı okullarda ise saçını dikkat çekecek renklere boyayan ve uçuk görünecek şekilde şekillendiren öğrenciler, okula alınmaz. Fakat her okulda geçerli olan kural; hiçbir kız öğrenci makyaj yaparak ve vücut hatlarını aşırı belli eden giysiler giyerek, okula gitmemelidir. Zaten bu şekilde okula gitmek, zamanla öğrenci olduğunuzu unutturacaktır.

Meb Kılık Kıyafet Mevzuatı
meb-mevzuat

En Güzel Lise Saç Modelleri

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+