Limonlu Su İle Zayıflama

Yapılışı çok basit olan limonlu suyu sağlığımız ve zayıflama açısından önemli bir içecektir. Limon kalsiyum, potasyum olsun c vitamini bakımından oldukça yüksek narenciyedir. Limon ve su birçok diyet listelerinde de yer almaktadır. Zayıflama yönünden de önemlidir. Limonun yağ yaktırıcı özelliği bulunmaktadır.Bir bardak suyun içerisine yarım ya da tüm bir limonu sıkarak güzel bir karışım elde edebiliriz. Çoğu insan sabahları güne başlamadan önce limonlu suyu tercih etmektedir. Bu su içimizi temizler ve daha dinamik olmamızı sağlar. Limonu ve suyunu tükettikten sonra dişlerimizi de fırçalamayı da unutmayalım. Limonun vücudumuza oldukça fazla yararları vardır. Sabahları kalkıp kahve tüketeceğimize bir bardak suya yarım limonu koyup sağlıklı bir su elde edebiliriz.

limonlu su zayıflama

Birkaç faydasından bahsedecek olursak limon suyu; bağışıklık sistemimizi düzene sokar çünkü C vitaminiyle doludur. Sindirimimize yardımcı olur. Mide yanması ve şişkinlik olmasını birazda olsa hafifletir. Karaciğeri harekete geçirir ve vücuttaki istenmeyen toksinleri dışarı atmaya yardımcı olur. Nefesimizi tazeler. Ağız kokusu, diş kanaması ve diş eti iltihabını hafifletir. Ciltteki lekeleri temizler. Limonun içindeki moleküller sadece lekeleri temizlemekle kalmaz kırışıklıkları da önler. Ayrıca limonu ya da suyunu yara izlerine sürerek çirkin görüntüyü azda olsa engelleyebilirsiniz. Limon sadece sindirimle kalmaz. Sindirim sistemimize girdiği için bize enerji verir. Endişeyi, depresyonu ve sinirlenmeyi engeller. Tokluk hissi verir. Özellikle bayanlar limonun kendisini ya da suyunu tüketerek zayıflamaya çalışırlar.

Yemeklerde, çorbalarda ve özellikle balık yerken kullandığımız limonun ve limonlu suyun daha sayamadığımız birçok faydası var. Elma, üzüm vb. diğer meyvelere göre potasyum yönünden en zengin narenciyedir. Limon içinde bulundurduğu moleküller sayesinde kan şekerini ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.  İnsanlar günde en az 2 ya da 2,5 litre su tüketmektedirler. Bunun bir kısmını limon suyu karıştırarak karşılayabilirler. Boğaz enfeksiyonlarına da iyi gelmektedir. Bademciklerde şişme meydana gelmişse sıcak suyla limon karıştırılarak su elde edilir. Bu su azar azar içilerek enfeksiyonlardan kurtulmaya başlanabilir. Sağlıklı bir yaşam için hazır olan limon suyu yerine işlenmemiş gerçek limonu kullanmamız daha faydalı olacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+