Küs Olduğun Biri İle Barışmak İçin Ne Yaparsın?

Bebeklik döneminden çıkıp sosyal ilişkiler kurulmaya başlanınca arkadaşlar hayata dahil olmaya başlar. Yalnız yaşamak insan için her zaman zordur. Herkes hayatında neşesini, üzüntüsünü paylaşacağı dostlara ihtiyaç duyar. Okul döneminde kurulan arkadaşlıklar, mahalle arkadaşlıkları bazen yıllarca hatta bir ömür boyu sürebilir. Arkadaş seçimi yaparken düşülen yanlışlar kimi zaman kötü sonuçlara da sebep olabilir. Ancak er ya da geç herkes yaşadıklarından çıkardığı derslerle hayatına kimleri alacağına dair prensipler oluşturur. Zaman zaman da bilinçli olarak ya da olmayarak kişiler birbirlerinin kalplerini kırabilirler. Böyle durumlarda taraflar için zaman geçmek bilmez. Barışmayı ne kadar isterlerse istesinler ilk adım atan taraf olmayı kabul etmezler.

dds

Hatalı Taraf Özür Dilemekten Çekinmemelidir

Bazen ağızdan çıkan bir kelime bazen de farkında olmadan yapılan bir hareket karşı tarafı rencide edebilir, üzebilir. Hatalı olan kişinin özür dilemesi en güzel olanıdır. İnsanların hata yapması ne kadar olağansa özür dilemek de o kadar sıradan bir olaydır. Kırılan kişiye söylenecek birkaç gönül alıcı kelimeden sonra af dilemek karşı tarafı mutlaka yumuşatacaktır.

Sevdiği Bir Çiçekle Gönlünü Alabilirsiniz

Küs olunan kişi bayan ise onu yumuşatmak için güzel bir çiçek buketi yeterli olur. Dünya üzerinde hiçbir bayan kendisine uzatılan çiçeğe hayır diyemez. Bu arada kalbi kırılan kişiyi böyle bir şeyin bir daha yaşanmayacağına ve hatanızı anladığınıza da ikna etmeniz gerekir.

Ona Mektup Yazın

Kimi zaman konuşmak zor gelir. Hissettiklerinizi anlatmak zor geliyorsa duygularınızı kâğıda dökebilirsiniz. Küs olduğunuz kişiye onu üzdüğü için pişman olunduğu eğer affederse bu konuda daha dikkatli davranılacağı konusunda ikna edici bir mektup dargınlığı sona erdirebilir.

Tesadüfi Bir Karşılaşma Ayarlayın

Küs olunan kişinin değerli olduğu düşünülüyor ve mutlaka barışmak isteniyorsa ortak arkadaş grubuyla işbirliği kurulabilir. Bir buluşma ayarlanabilir ve tesadüfen siz de orada bulunabilirsiniz. Bu ani karşılaşmanın şaşkınlığı atılmadan edilecek tatlı sözler ve dilenen özür ortamı yumuşatacaktır. Kimi zaman ne yapılırsa yapılsın diğer taraf barışmaya yanaşmayabilir. Bu durumda insanların fikirlerine saygı duyup yola devam etmekten başka çare yoktur.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+