Kumral Tenli Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Makyaj yapma konusunda, daha açık tenlere göre, kumral ten bir avantajdır. Kumral tenli kadınların, doğal tonları ve yüzündeki karakteristik ifadeyi ortaya çıkartan renkleri, rahatlıkla kullanması mümkündür. Fakat cilt rengine uygun makyaj renkleri kullanılmadığında ise en çok belli eden ve dikkat çeken tenlerden biri, kumral tendir. Günümüzde kumral tenli birçok ünlü film yıldızı bulunur. Onların tercihi; gün içinde tamamen doğal ve ten rengine yakın tonlar ile makyaj yapmak, gece makyajında ise daha koyu tonlar ile dikkatleri üzerine toplamaktır. Kumral ten rengine; şeftali tonları, maviler, yeşiller ve griler çok yakışır. Özellikle de renkli gözlere sahip kumral tenli kadınların, doğru makyaj renkleri ile olağanüstü görünmesi mümkündür. Doğru renk ve makyaj tekniklerini belirlemek için evde birkaç deneme yapmak yeterli olacaktır. Böylece acil durumlarda yapılan makyajda, hatalar yapılmasının önüne geçilebilir.

Kumral Tenli Bayanların Gece Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Kumral tenli bayanlara, toprak tonları çok yakışır. Gece için seçilen giysi kahverengi, turuncu, krem, mavi gibi renkleri barındırıyorsa, toprak tonları ideal olacaktır. Siyah veya beyaz bir gece elbisesi ile çok koyu mürdüm, bordo, kırmızı renk rujlar rahatlıkla kullanılabilir. Bu rujları tamamlaması açısından kalın ve dikkat çekici bir eyeliner, mavi, pembe, yeşil farlar doğru tercih olacaktır. Son yıllarda gece makyajında tercih edilen ve grinin, siyahın ve fümenin tonları ağırlıklı kullanılan buğulu gece makyajı, kumral tenli kadınlara oldukça yakışır.  Sade ve tek renk giysi ile bir davete katılmayı düşünen kumral bayanların buğulu göz makyajını kullanması mümkündür.

rihanna

Kumral Tenli Bayanların Gündüz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Hangi ten rengine sahip olursanız olun gündüz makyajı gece makyajına göre daha hafif ve varla yok arasında olmalıdır. Bu sebeple kumral tenli kadınların gündüz makyajında, nude renkleri kullanması gerekir. Ten rengi ile uyumlu bir fondöten, hafif bir göz kalemi(siyah veya kahverengi) ve sadece parlatıcı veya çok açık dudak renginde bir ruj, gündüz için ideal bir makyaj olacaktır. Yine yüz kontörünü belirginleştirmek için şeftali tonlarında bir allık kullanılmalıdır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+